Piłka Ręczna: Pierwsza porażka Nielby Wągrowiec w play-out

Pierwszej porażki w rywalizacji play-out PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych doznała Nielba Wągrowiec, która w środowy przegrała w Olsztynie z Warmią-Anders Group Społem 29:30.

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek zespół z Wągrowca nadal prowadzi w tabeli i z kwartetu walczącego o pozostanie w krajowej elicie wciąż jest najbliżej celu, ale przewaga nad rywalami zmalała. Obecnie Nielba wyprzedza Zagłębie Lubin i Warmię zaledwie o jeden punkt oraz Juranda Ciechanów o sześć "oczek".

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Nielba: W Wągrowcu odetchnęli z ulgą

TUTAJ CZYTAJ WIĘCEJ O PIŁCE RĘCZNEJ. KLIKNIJ!

Sytuacja podopiecznych trenera Pawła Galusa nie jest więc zła, ale wągrowiczanie mają czego żałować, bo wtorkowy mecz naprawdę mogli rozstrzygnąć na swoją korzyść. Wówczas utrzymanie się w PGNiG Superlidze nawet bez baraży byłoby już na wyciągnięcie ręki.

W Olsztynie Nielba prowadziła przez większą część spotkania. Żólto-czarni do przerwy wygrywali różnicą dwóch bramek. Gospodarze do wyrównania doprowadzili dopiero w 50 minucie, po czym osiągnęli czterobramkową przewagę (30:26). Desperacki pościg wągrowiczan (trzy gole w ostatniej minucie) okazał się spóźniony i z kompletu punktów cieszyli się olsztynianie.

W środę poznaliśmy również ostatniego półfinalistę mistrzostw Polski Po zwycięstwie we własnej hali z Azotami Puławy 25:23, została nim Stali Mielec. W 1/2 finału przeciwnikiem mielczan będzie Vive Targi Kielce. W drugim półfinale obrońca tytułu Orlen Wisła Płock zmierzy się z MMTS Kwidzyn.

Warmia-Anders Group Społem Olsztyn - Nielba Wągrowiec 30:29 (13:15)