Piłkarki Medyka Konin znów rozgromiły rywalki. Tym razem strzeliły aż 13 goli Golowi z Częstochowy

Trwa zwycięska seria Medyka POLOmarket Konin w ekstralidze piłki nożnej kobiet. W sobotę wicemistrzynie Polski wygrały po raz siódmy w tym sezonie. Tym razem aż 13:0 (8:0) rozgromiły na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego beniaminka ISD AJD Gol Częstochowa. To najwyższy rezultat w ekstralidze w obecnym sezonie. Koninianki z kompletem punktów pozostały oczywiście na czele tabeli.

Trzeci w sezonie występ podopiecznych Romana Jaszczaka przed własną widownią zgodnie z przewidywaniami był jednostronnym popisem medyczek. Worek z bramkami rozwiązała już w ósmej minucie najlepsza zawodniczka Europy do lat 17, mistrzyni kontynentu w tej kategorii wiekowej, Ewa Pajor. która w sobotę grała tylko do przerwy.
– Oszczędzałem jej siły –- powiedział szkoleniowiec Medyka POLOmarket.

Cztery bramki zdobyła Anna Gawrońska, trzy Aleksandra Sikora. Na listę strzelców wpisała się nawet bramkarka Anna Szymańska, która skutecznie egzekwowała rzut karny.

– Wyższość mojego zespołu ani przez moment nie podlegała dyskusji, przy czym drużyna zaprezentowała dwa oblicza..W pierwszej połowie był to Medyk z tego sezonu, grający pomysłowo, z polotem, bardzo skutecznie. Po zmianie stron był to długimi fragmentami dawny Medyk, grający mało skutecznie, nonszalancko. Trudno jednak mieć do dziewczyn pretensje, że prowadząc bardzo wysoko, nie były do końca w pełni skoncentrowane – ocenił trener Roman Jaszczak.

Odnotować wypada ekstraligowy debiut kolejnej siedemnastolatki, poznanianki Dominiki Latuszek, która w 82. minucie zmieniła Jagodę Szewczuk.

19 października na koninianki zagrają na wyjeżdzie z Zagłębiem Lubin.

Medyk POLOmarket Konin - IJD AJD Gol Częstochowa 13:0 (8:0)
Bramki:
1:0 Ewa Pajor (8), 2:0 Sandra Sukiennik (14. samobójcza), 3:0 Anna Gawrońska (27), 4:0 Aleksandra Sikora (28), 5:0 Sikora (32), 6:0 Gawrońska (33), 7:0 Gawrońska (40), 8:0 Anna Szymańska (45. karny), 9:0 Sikora (65), 10:0 Gawrońska (68),11:0 Marta Woźniak (69), 12:0 Katarzyna Konat (74), 13:0 Konat (89) .

Medyk: Szymańska – Szewczuk (82. Latuszek), Sławczewa (46. Sołtysiak), Laetitia Chapeh, Konat – Pakulska, Balcerzak, Sikora – Pajor (46. Jankowska), Woźniak (70. Flegel) – Gawrońska.