sportowy24
    Piłkarki Medyka wygrały mecz na szczycie ekstraligi

Katarzyna Daleszczyk

Piłkarki Medyka POLOmarket Konin nie pozostawiły rywalkom złudzeń, kto jest najlepszy w Polsce. W sobotę, w meczu na szczycie ekstraligi, mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe wicelidera tabeli Górnika Łęczna 2:1, Koninianki najgroźniejszego konkurenta w rywalizacji o trzeci tytuł mistrzowski z rzędu wyprzedzają już o 11 punktów.

– Mecz był zacięty i wyrównany, zwłaszcza do przerwy. W miarę upływu czasu rosła przewaga mojego zespołu. Choć bramka decydującą o zwycięstwie padła dopiero w 86. minucie, wygraliśmy jak najbardziej zasłużenie. Mogliśmy wygrać wyżej. Już w samej końcówce, kiedy rywalki odkryły się po stracie drugiego gola, mieliśmy trzy sytuacje do podwyższenia rezultatu. Wcześniej też moim podopiecznym brakowało skuteczności – powiedział Roman Jaszczak, trener Medyka POLO Market.

Gol przesądzający o zwycięstwie koninianek był bramką samobójczą. Po składnej akcji mistrzyń Polski i dośrodkowaniu, piłkę do własnej bramki skierowała próbująca ratować wślizgiem beznadziejną sytuację Natasza Górnicka, była zawodnicza Medyka. Gdyby nie ona, gol najprawdopodobniej i tak by padł, gdyż piłkę do pustej bramki skierowałaby Liliana Kostowa.

Cieszyć musi powrót na boisko po kontuzji Pauliny Dudek, która zaprezentowała się z bardzo dobrej strony

Przewaga zespołu Romana Jaszczaka nad Górnikiem może się zwiększyć do 14 punktów, jeżeli po myśli zespołu z Konina zostanie rozpatrzone odwołanie od walkoweru za wygrany na boisku 4:0 mecz z AZS PWSZ Wałbrzych. Odwołanie, którym musi się zająć Komisja ds. Rozgrywek Profesjonalnych PZPN, zostało wysłane w piątek.

Górnik Łęczna – Medyk POLOmarket Konin 1:2 (1:1)
    Bramki
    : 0:1 Katarzyna Daleszczyk (23), 1:1 Anna Szyndrowska (29), 1:2 Natasza Górnicka (86. samobójcza)

Medyk POLOmarket: Szymańska – Sikora, Grad, Sławczewa, Ficzay, Kostowa – Balcerzak, Pakulska, Daleszczyk – Gawrońska, Tarczyńska (64. Dudek).