Piłkarska III liga: Czołowa trójka systematycznie powiększa przewagę nad rywalami

Bardzo interesujący przebieg miała 22. kolejka rozgrywek piłkarskiej trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. archiwum polskapresse
Bardzo interesujący przebieg miała 22. kolejka rozgrywek piłkarskiej trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W najciekawszym spotkaniu prowadząca w tabeli Wda Świecie pokonała mającą spore aspiracje Polonię Środa Wielkopolska 3:2.

Poloniści, choć już po 20 minutach po dwóch golach Macieja Kota przegrywali 0:2, po przerwie bardzo szybko doprowadzili do wyrównania, by decydującą o porażce bramkę stracić w ostatnich sekundach.

W średzkiej drużynie bardzo dobrą zmianę dał Dominik Mucha, który pojawił się na murawie w 46. minucie i miał swój udział przy obu bramkach dla Polonii. Najpierw (50. minuta) został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na kontaktowego gola zamienił Michał Wawszczak, zaś cztery minuty później brał udział w akcji, po której Patryk Cupert tak niefortunnie zagrał piłkę do własnego bramkarza, że ta wpadła do siatki i było 2:2.

Bardzo ważne zwycięstwo odniósł wicelider Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski. Podopieczni Marka Nowickiego najwyraźniej nabierają już właściwego rytmu. Tym razem pewnie wygrali na trudnym terenie w Inowrocławiu z Cuiavią 2:0. Prowadzenie dla ostrowian już w trzeciej minucie uzyskał Tomasz Kempiński, a rezultat ustalił trzy minuty przed końcem Bartosz Szepeta.

Nie zwalnia również tempa Sokół Kleczew, który nie dał w Trzciance szans Lubusza-ninowi, wygrywając 3:0 po bramkach Łukasza Urbana, Piotra Kurminowskiego oraz Jakuba Dębowskiego. Kleczewianie nie mieli litości dla podopiecznych trenera Andrzeja Ostańskiego, którzy są poważnym kandydatem do spadku. W 73. minucie po brutalnym faulu z powodu kontuzji boisko musiał opuścić zawodnik gospodarzy Filip Kottas.

Czołowa trójka ucieka konkurentom i wydaje się, że właśnie między Wdą Świecie, Ostrovią 1909 oraz Sokołem Kleczew rozstrzygnie się rywalizacja o awans do drugiej ligi.

Najefektowniejsze zwycięstwo w tej kolejce zanotował GKS Dopiewo. Podopieczni Sławomira Dyzerta przed własną widownią nie dali szans Pogoni Mogilno, wygrywając 4:0 i przynajmniej na razie oddalili się od strefy spadkowej

W innym spotkaniu o przysłowiowe sześć punktów zamykający tabelę Górnik Konin nie wykorzystał atutu własnego stadionu, tylko remisując z Notecianką Pakość 2:2. W interesujących derbach Wielkopolski między drużynami środka tabeli Polonia 1912 Leszno przegrała u siebie z Unią Swarzędz 1:2, a Nielba pokonała w Wągrowcu Fogo Luboń 1:0.

Następna kolejka już w środę.

Wyniki 22. kolejki trzeciej ligi
SAPA Lubuszanin Trzcianka - Sokół Kleczew 0:3 (0:1)
. Bramki: 0:1 Łukasz Urban (37), 0:2 Piotr Kurminowski (70), 0:3 Jakub Dębowski (90).

GKS Dopiewo - Pogoń Mogilno 4:0 (1:0). Bramki: 1:0 Patryk Kowalski (41), 2:0 Maciej Ratajski (59), 3:0 Jakub Solarek (79), 4:0 Jakub Budzyń (90).

Nielba Wągrowiec - Fogo Luboń 1:0 (0:0). Bramka: Błażej Nowak (53).

Unia Solec Kujawski - Piast Kobylin 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 Paweł Frąckowiak (1), 1:1 Paweł Klimek (50).

Polonia 1912 Leszno - Unia Swarzędz 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 Damian Ludwiczak (43), 1:1 Hubert Olszak (50), 1:2 Maciej Kononowicz (90).

Górnik Konin - Notecianka Pakość 2:2 (0:0). Bramki: 0:1 Kamil Kala (59), 1:1 Bartosz Modelsk (70. karny, 2:1 Paweł Błaszczak (82), 2:2 Dariusz Słupski (86).

Cuiavia Inowrocław - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 0:2 (0:10). Bramki 0:1 Tomasz Kempiński (3), 0:2 Bartosz Szepeta (87).

Wda Świecie - Polonia Środa Wielkopolska 3:2 (2:0). Bramki: 1:0 Maciej Kot (12), 2:0 Maciej Kot (20), 2:1 Michał Wawszczak (50), 2:2 Patryk Cuper (54. samobójcza), 3:2 Jakub Witucki (90).