Piłkarska trzecia liga. Fogo Luboń "strąciło" kolejnego lidera. W tabel znów prowadzi Lech II Poznań

Po siódmej kolejce rozgrywek w trzeciej lidze na czoło tabeli powrócił Lech II Poznań. Rezerwy Kolejorza 1:0 pokonały w niedzielę we Wronkach Unię Swarzędz i wykorzystały niepowodzenie prowadzącej po poprzedniej kolejce Polonii 1912 Leszno, która w sobotę przegrała u siebie z Fogo Luboń 1:2.

– Mimo, że tym razem graliśmy bez wzmocnień zawodnikami z pierwszego zespołu, praktycznie samymi młodzieżowcami i aż pięcioma juniorami, byliśmy drużyną lepszą. Gdyby nie zawiodła skuteczność, zwycięstwo mogło być znacznie bardziej okazałe, okazji do podwyższenia rezultatu nie brakowało – ocenił trener rezerw Kolejorza Patryk Kniat. Jedyną bramkę zdobył ładnym strzałem głową Maciej Orłowski, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Podopieczni trenera Sławomira Suchomskiego powoli stają się postrachem liderów. Przed dwoma tygodniami piłkarze Fogo zepchnęli z fotela lidera Start Warlubie pokonując beniaminka na wyjeździe 3:2, teraz uniemożliwili utrzymanie czołowej pozycji leszczynianom. Lubonianie już w siódmej minucie objęli prowadzenie i choć gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania, po przerwie decydujące trafienie zadali zawodnicy Sławomira Suchomskiego.

– Mecz był interesującym widowiskiem, stał na dobrym trzecioligowym poziomie. Wpływ na to miała też zapewne bardzo dobrze przygotowana murawa. Wygraliśmy, bo mój zespół okazał się nieco skuteczniejszy od gospodarzy. Okazje do zdobycia kolejnych bramek miały obie drużyny. Z niecierpliwością czekamy już na sobotni, pierwszy w obecnym sezonie występ przed własną widownią. Po siedmiu meczach na wyjeździe zagramy wreszcie u siebie. W samo południe, o 12 podejmiemy spadkowicza z drugiej ligi Elanę Toruń – powiedział nam zadowolony trener Suchomski.

Najbardziej nieprzewidywalnym zespołem ligi jest jak na razie beniaminek z Plewisk, który albo wysoko przegrywa, albo wysoko zwycięża. Tym razem piłkarze Gromu sprawili sporą niespodziankę, wysoko wygrywając w Wągrowcu z Nielbą. Wprawdzie już w piątej minucie było 1:0 dla Nielby, ale później gole zdobywali już tylko goście. Bohaterem spotkania okazał się najlepszy snajper drużyny prowadzonej przez Pawła Kutynię, Mateusz Klichowicz.

W spotkaniu mającym istotne znaczenie dla układu czołówki tabeli Start Warlubie przed własną widownią wygrał z Wdą Świecie.

Chyba na dobre "przebudził się" Sokół Kleczew, który po fatalnym początku rozgrywek odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu, na własnym stadionie wygrywając z solidnym zespołem Włocłavii Włocławek. Podopieczni Tomasza Mazurkiewicza praktycznie rozstrzygnęli spotkanie w siedem minut między 54., a 61. minutą, kiedy zdobyli dwa gole. Goście w końcówce uzyskali wprawdzie kontaktową bramkę, ale ostatnie słowo należało do piłkarzy Sokoła, a Filip Marciniak przypieczętował ich zasłużony sukces.

Jedynymi drużynami bez zwycięstwa pozostają zamykające tabelę Notecianka Pakość oraz Cuiavia Inowrocław. Samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców został Adrian Kural ze Startu Warlubie – siedem goli.

7. kolejka trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
Polonia 1912 Leszno – Fogo Luboń 1:2 (1:1). Bramki: 0:1 Damian Przepióra (7), 1:1 Krzysztof Hofman (24), 1:2 Dawid Skrzycki (68).

Nielba Wągrowiec – Grom Plewiska 1:4 (1:2). Bramki: 1:0 Adrian Pietrowski (5), 1:1 Mateusz Klichowicz (43), 1:2 Klichowicz (44),l 1:3 Ernest Ma ćkowiak (85. karny), 1:4 Klichowicz (88).

Unia Solec Kujawski – Centra Ostrów Wielkopolski 0:0.

Pogoń Mogilno – Cujavia Inowrocław 1:0 (1:0). Bramka: Krzysztof Szal (20).

Start Warlubie – Wda Świecie 2:1 (0:1). Bramki: 0:1 Patryk Urbański (35), 1:1 Adrian Kural (67), 2:1 Kural (87).

Elana Toruń – Notecianka Pakość 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 Maciej Melerski (25), 2:0 Bartosz Maćkiewicz (55), 3:0 Dawid Zamiatowski (65).

Lech II Poznań – Unia Swarzędz 1:0 (1:0). Bramka: Maciej Orłowski (17).

Sokół Kleczew – Włocławia Włocławek 3:1 (0:0). Bramki: 1:0 Jakub Dębowski (54), 2:0 Ihor Wons (61), 2:1 Dawid Kwiatkowski (83), 3:1 Filip Marciniak (88).

Mecz GKS Dopiewo – Polonia Środa Wielkopolska 0:3 został rozegrany awansem 4 września.