Piłkarze III ligi rozpoczęli sezon od niespodzianek i przełożonych spotkań

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Rozpoczęły się rozgrywki piłkarskiej III ligi w grupie kujawsko-pomorsko- wielkopolskiej. W inauguracyjnej kolejce odbylo sie tylko pięć spotkań.

Mecz Sokół Kleczew - Luboński KS Fogo Luboń został przełożony ze wzsględu na sobotni mecz lubonian w Pucharze Polski, spotkanie Piasta Kobylin z Polonią 1912 Leszno odbędzie się 22 sierpnia ponieważ Polonia dopiero w ostatniej chwili, po ostatecznych decyzjach Komisjii Licencyjnej PZPN znalazła się w gronie trzecioligowców, zaś pojedynek beniaminków z województwa kujawsko-pomorskiego Unii Solec Kujawski z Pogonią Mogilno odbędzie się w innym terminie z powodu remontu stadionu w Solcu Kujawskim.

Jednym z najciekawszych rozegranych w sobotę meczów pierwszej kolejki był mecz w Swarzędzu między Unią, a GKS Dopiewo. Gospodarze, druga drużyna poprzedniego sezonu, po wyrównanym spotkaniu wygrali 2:1, a wynik został ustalony już do przerwy. - Moim zdaniem zasłużyliśmy na zwycięstwo, choć trzeba przyznać, że dopiewianie byli trudnym przeciwnikiem i jeszcze w doliczonym czasie gry mogli doprowadzić do wyrównania - ocenił drugi trener Unii, Mariusz Białkowski.

W drugich sobotnich derbach naszego regionu, beniaminek Ostrovia Ostrów Wielkopolski pokonała jednego z faworytów rozgrywek Polonię Środa Wielkopolska 1:0, a jedynego gola juz w 2. minucie strzelił Maciej Stawiński. - Przebieg spotkania "ustawiła" bardzo szybko stracona przez nas bramka. Mecz był bardzo wyrównany, najbardziej sprawiedliwy byłby remis. Decydujące o naszej porażce okazało się niewykorzystanie przez Macieja Kononowicza rzutu karnego w 52. minucie - powiedział trener Polonii Marian Kurowski. Strzał napastnika zespołu ze Środy Wlkp. obronił bramkarz Ostrovii.

Pierwszą bramkę sezonu uzyskał Łukasz Nowak z Cuiavii Inowrocław na stadionie w Trzciance. Gospodarze, piłkarze Lubuszanina Trzcianka, za sprawą Daniela Popiołka jeszcze przed przerwą zdołali wprawdzie doprowadzić do wyrównania, ale komplet punktów pojechał jednak do Inowrocławia. Decydującego gola w 65 minucie uzyskał Dawid Janicki.

Nie udał się debiut w roli szkoleniowca Górnika Konin Damianowi Łukasikowi, bowiem Górnik przegrał na własnym stadionie z Wdą Świecie nad Wisłą 1:2. Dwa punkty stracił w Pakości spadkowicz z II ligi Nielba Wągrowiec. Podopieczni Marka Kamińskiego wprawdzie już w pierwszej minucie objęli prowadzenie po strzale Karola Gregorka, ale gospodarze trzynaście minut przed końcem zdołali doprowadzić do wyrównania.

Druga kolejka już w najbliższą środę, 15 sierpnia. "W akcji" zobaczymy już wszystkie 16 zespołów.
1. kolejka III ligi piłkarskiejUnia Swarzędz - GKS Dopiewo 2:1 (2:1)Bramki: 1:0 Damian Ludwiczak (6), 1:1 Jacek Kopaniarz (40), 2:1 Konrad Zandrowicz (41)Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Polonia Środa Wielkopolska 1:0 (1:0)Bramka: 1:0 Maciej Stawiński (2)Lubuszanin Trzcianka - Cuiavia Inowrocław 1:2 (1:1)Bramki: 0:1 Łukasz Nowak (12), 1:1 Daniel Popiołek (36), 1:2 Dawid Janicki (65)Górnik Konin - Wda Świecie 1:2 (0:1)Bramki: 0:1 Grzegorz Brzeziński (9), 0:2 Łukasz Wenerski (50-karny), 1:2 Arkadiusz Bajerski (52-karny)Notecianka Pakość - Nielba Wągrowiec 1:1 (0:1)Bramki: 0:1 Karol Gregorek (1), 1:1 Mateusz Chachuła (77)Piast Kobylin - Polonia 1912 Leszno 22 sierpniaUnia Solec Kujawski - Pogoń Mogilno 19 wrześniaSokół Kleczew - Luboński KS Fogo 3 października