Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec przegrali już po raz 19. Tym razem lepsza Stal Mielec

Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec wciąż pozostają z zaledwie jednym zwycięstwem i dwoma punktami w rozgrywkach PGNiG Superligi. W środę w spotkaniu 21. kolejki żółto-czarni przegrali przed własną widownią ze Stalą Mielec 18:25. To ich 19. w ogóle i 16. z rzędu porażka w sezonie.

Spotkanie w hali OSiR w Wągrowcu początkowo był bardzo wyrównany, a obie drużyny miały spore kłopoty ze zdobywaniem bramek. W 19. minucie był jeszcze remis 5:5, ale od tego momentu zarysowała się przewaga mielczan. Do przerwy goście prowadzili 12:8.

W drugiej połowie przyjezdni bardzo szybko powiększyli bramkową przewagę i choć podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego chwilami niwelowali nieco straty, skończyło się bezdyskusyjnym, siedmiobramkowym sukcesem miel-czan. Wynik ustalony został w 56. minucie. Przez ponad cztery końcowe minuty żaden z zespołów nie zdobył już gola.

Środowym zwycięstwem Stal prowadzona przez poprzedniego trenera Nielby Pawła Nocha, zapewniła sobie piątą lokatę przed play-off wągrowczanie zamykają tabelę.

W zasadniczej części rozgrywek Nielbę czekają jeszcze dwa spotkania. W sobotę żółto-czarni zagrają w Zabrzu z Górnikiem (godz. 18), a w środę, 1 kwietnia w meczu zaległym z. 19 kolejki podejmować będą o godzinie 17 Azoty Puławy.

Bramki dla Nielby: Tórz 5, Oliferczuk 3, Gąsiorek 3, Smoliński 2, Tarcijonas 2, Pietrzkiewicz 1, Radzicki 1, Skrzypczak 1, najwięcej dla Stali: Szpera 6, Gliński 5, Chodara 4, Krieger 4.