Plewiska: Ogromne korki i zdenerwowani kierowcy na...

  Plewiska: Ogromne korki i zdenerwowani kierowcy na przejazdach kolejowych. Przyczyną zepsute rogatki

  NK

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W poniedziałek i wtorek doszło do usterki rogatek na przejeździe przy ul. Kolejowej w Plewiskach
  1/7
  przejdź do galerii

  W poniedziałek i wtorek doszło do usterki rogatek na przejeździe przy ul. Kolejowej w Plewiskach ©Grzegorz Dembiński

  Rogatki na przejeździe kolejowym zamknięte przez kilkadziesiąt minut? To możliwe w Poznaniu. W ostatnich dniach kierowcy musieli stać w korkach w Plewiskach z powodu zepsutych rogatek.
  Wtorek, tuż przed godziną 7 rano. Przed przejazdem kolejowym na ul. Kolejowej (między Skórzewem a Plewiskami) rozciągał się korek samochodów. Chociaż przez kolejne kilka, kilkanaście i kilkadziesiąt minut kierowcy czekali na przejazd pociągu i podniesienie opuszczonych rogatek ostatecznie wielu z nich tego... nie doczekało.

  Czytaj też: Remonty tras kolejowych w Wielkopolsce: Opóźnień nie brakuje. Gdzie wciąż trwają prace?

  – Szlabany zostały opuszczone ok.
  godz. 6.40 i pozostały tak co najmniej do 7.30, kiedy to zrezygnowałem z oczekiwania i zawróciłem. Spowodowało to duży korek i przyczyniło się do sporego spóźnienia w pracy – opisuje pan Wojciech, który był jednym z kierowców, którzy utknęli w korku.

  Jednocześnie dodaje: – Wiele osób zawracało już wcześniej, a nie mam pewności czy i nie później. Samochód dostawczy firmy kurierskiej ledwo wyjechał z błota na poboczu, gdy próbował zawrócić na wąskiej ulicy Kolejowej. W międzyczasie przejechało kilka pociągów z przerwami 10 min. Czy tak powinno być? A może ktoś w budce zawiadowcy zasnął?

  Pan Wojciech opisuje także, że jeden z kierowców „był na tyle zdesperowany, że poruszając się skuterem nie wytrzymał i minął zabezpieczenia aby przejechać”.

  – Myślę ze przejazd jest monitorowany, więc zarządca może sprawdzić i potwierdzić zamknięcie przejazdu i czas jaki to trwało. W żadnym przypadku nie można przyjąć ze zamkniecie przejazdu na 50 minut jest dla bezpieczeństwa kierowców, wręcz przeciwnie. Powoduje frustrację i zdenerwowanie, co może mieć dalsze konsekwencje podczas prowadzenia samochodu – informuje pan Wojciech.

  I dodaje: – Co stało by się gdyby na taka sytuacje trafiła karetka pogotowia?

  Z podobnym problemem na ul. Kolejowej kierowcy zmagali się w poniedziałek rano. Oprócz tego korki tworzyły się również przy przejeździe na ul. Grunwaldzkiej w Plewiskach. Tam też część kierowców nie wytrzymywała i zawracała swoje samochody nie mogąc doczekać się podniesienia rogatek.

  Zbigniew Wolny, rzecznik prasowy wielkopolskiego oddziału PKP Polskich Linii Kolejowych, wyjaśnia, że w poniedziałek i wtorek rano doszło do usterki systemu sterowania rogatkami na przejeździe przy ul. Kolejowej. Chociaż w obu przypadkach usterki udało się naprawić w ciągu kilkudziesięciu minut, kierowcy musieli stać w korkach.

  – Jednak prędkość pociągów jadących przez ten przejazd natychmiast została zredukowana do 20 km na godzinę – informuje Zbigniew Wolny.

  Jednocześnie dodaje, że w przypadku przejazdu na ul. Grunwaldzkiej, nie doszło do żadnej usterki.

  – Dłuższe zamknięcie rogatek na tym przejeździe było spowodowane dłuższym czasem jazdy pociągów wynikającym z usterek na przejeździe między Skórzewem a Plewiskami. Aktualnie na obu przejazdach urządzenia rogatkowe są w pełni sprawne – mówi Zbigniew Wolny.

  POLECAMY:
  ZOBACZ TEŻ: Wzmożone kontrole escape roomów w całym kraju - kilkadziesiąt już zamkniętych


  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Akurat sprawne

  Mieszkaniec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Dziś, w środę, około 20 znowu były popsute.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przejazd kolejowy w Plewiskach

  Staly kierowca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Kiedy w koncu bedzie ten przejazd na ul Grunwaldziej zmodernizowany bo takie problemy z postojem to juz lata ciagle wladza obiecuje ale nie realizuje.Jak tylko sa wybory to tylko obiecuje sie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Proszę o pomoc,

  Andrzej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  bardzo proszę o pomoc

  pomagam.pl/andrzejkulis

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY