Pójdźmy w tango na dziedzińcu: Muzyczno-taneczna podróż do...

  Pójdźmy w tango na dziedzińcu: Muzyczno-taneczna podróż do Argentyny [ZDJĘCIA]

  Marek Zaradniak, SZKI

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Impreza "Pójdźmy w tango na dziedzińcu"
  1/23
  przejdź do galerii

  Impreza "Pójdźmy w tango na dziedzińcu" ©Paweł F. Matysiak

  "Pójdźmy w tango na dziedzińcu" to cykl imprez jakie tego weekendu odbywają się w Poznaniu. W muzyczno-taneczną podróż do Argentyny zabierają poznaniaków Wiesław Prządka z zespołem Tango Quartet i fundacja CHCEmisie. Zobaczcie zdjęcia z sobotniego koncertu na dziedzińcu Poznańskiej Szkoły Baletowej.
  Tłoczno było w sobotę wieczorem na dziedzińcu Poznańskiej Szkoły Baletowej. Wszystko za sprawą zespołu Wiesław Prządka Tango Quartet, który inaugurował projekt „Pójdźmy w tango na Dziedzińcu”. Zorganizowała go Fundacja CHCEmisie.

  Na początek była muzyka Richarda Galiano, ale przede wszystkim słuchaliśmy muzyki Astora Piazzolli. Wśród wykonanych utworów znalazły się m.in. "Zima w Buenos Aires" oraz najbardziej energetyczny utwór tego kompozytora "Michel Angelo 1970".

  Podobać mogły się muzyczne dialogi skrzypka Christiana Danowicza z grającym na bandoneonie Wiesławem Prządką, a także solówki fortepianowe Rafała Karasiewicza. Nie zabrakło też efektownego popisu tanecznego.

  W niedzielę, w ramach tego wydarzenia zorganizowane zostaną na dziedzińcu kamienicy przy placu Wolności 5 warsztaty taneczne dla dzieci (o godzinie 12) i młodzieży (o godzinie 13.30). Wstęp wolny.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo