Pojedynek strzelców wyborowych. W derbach Wielkopolski w pierwszym kwadransie padły cztery bramki!

Maksymilian Dyśko
Najlepsi strzelcy trzeciej ligi znowu się popisali. Wiktor Kacprzak i Mateusz Wzięch z kolejnymi trafieniami. Sokół Kleczew
W 22. kolejce trzeciej ligi nie brakowało wielu emocji. W derbach Wielkopolski pomiędzy Sokołem Kleczew a Notecią Czarnków padły aż cztery gole po pierwszym kwadransie gry. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2. Z kolei Polonia Środa Wielkopolska pewnie wygrała u siebie z Unią Solec Kujawski 3:1. Pogoń Nowe Skalmierzyce po porażce w poprzedniej kolejce, odkupiła winy i wygrała z KP Starogardem Gdańskim 2:1. Nieco gorzej zaprezentowali się podopieczni trenera Tomasza Bekasa, którzy zremisowali na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz 1:1. Bramkę dla Unitów zdobył Tymoteusz Klupś.

Cios za cios. Trzy jedenastki w derbach Wielkopolski

W derbach Wielkopolski pomiędzy Sokołem a Notecią Czarnków nie brakowało emocji. Od samego początku zarysowała się nam przewaga gości. Przełożyło się to na rzut karny w trzeciej minucie, który pewnie wykorzystał lider klasyfikacji strzelców trzeciej ligi - Wiktor Kacprzak. Sokół po szybko wymierzonym ciosie, nie złożył broni i ruszył do ataku. Kleczewianie wyrównali po upływie czterech minut. Autorem gola został Michał Grobelny. Kolejny gol padł kilkadziesiąt sekund później i ponownie z rzutu karnego. Po raz drugi jedenastkę pewnie wykonał Wiktor Kacprzak. Prowadzenie ekipy z Czarnkowa trwało do 16. minuty. W polu karnym został sfaulowany zawodnik Sokoła - Przemysław Kita i arbiter po raz trzeci w tym spotkaniu wskazał na wapno. Najlepszy strzelec Sokoła Kleczew - Mateusz Wzięch doprowadził do wyrównania i do przerwy mieliśmy wynik remisowy.

Po zmianie stron gra toczyła się głównie w środku pola. Obydwie drużyny utrzymywały się przy piłce i miały okazje, by wyjść na prowadzenie. Ostatecznie w derbowym spotkaniu nie zobaczyliśmy więcej goli i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Tym samym podopieczni trenera Łukasza Cichosa zostają niepokonaną drużyną na wiosnę.

Sześćiu młodych zawodników Lecha Poznań spędza wiosnę na wypożyczeniach.

Raport wypożyczonych zawodników z Lecha Poznań. Antoni Kozub...