Polacy kontunuują dobrą passę w turnieju II rundy Ligi Światowej w hokeju na trawie!

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Męska reprezentacja Polski bardzo dobrze spisuje się w rozgrywanym w Singapurze turnieju II rundy Ligi Światowej FIH. We wtorek rano czasu polskiego, w ostatnim meczu grupowym, biało-czerwoni pokonali Bangladesz 5:0 (2:0,1:0.2:0,0:0), odnosząc trzecie zwycięstwo w imprezie, co zapewniło im w grupie B pierwsze miejsce z kompletem 9 punktów.

W czwartkowym ćwierćfinale Polacy, jako najlepszy zespół grupy B, zmierzą się z drużyną Singapuru, która zajęła ostatnią, czwartą pozycję w grupie A.

Spotkanie z Bangladeszem od początku toczyło się pod dyktando drużyny trenera Karola Śnoieżka. Polacy już po niespełna pięciu minutach prowadzili 2:0. Bohaterem meczu okazał się kapitan polskiego zespołu, zawodnik Grunwaldu Poznań, Paweł Bratkowski, który zdobył dla naszej drużyny pierwsze trzy bramki. Pozostałe gole strzelili Adam Chwalisz z AZS Politechnika Poznańska oraz Piotr Kozłowski z Grunwaldu. Cztery z pięciu bramek padly po krótkich rogach. Tylko Adam Chwalisz zdobył gola po akcji.

W drugim wtorkowym meczu tej grupy Japonia pewnie wygrała z Meksykiem 6:0. W ostatnich spotkaniach grupy A Ukraina przegrała z Omanem 1:2, zaś Malezja rozgromila Singapur aż 16:1. W środę w turnieju LŚ jest dzień przerwy. W czwartek zostaną rozegrane mecze ćwierćfinałowe. Pary ćwierćfinałowe: Malezja - Meksyk, Oman - Bangladesz, Japonia - Ukraina i Polska – Singapur.

Bangladesz – Polska 0:5 (0:3)
Bramki: 0:1 Bratkowski.(3 - krótki róg), 0:2 Bratkowski (5 - krótki róg), 0:3 Bratkowski (22 - krótki róg), 0:4 Chwalisz (42), 0:5 Kozłowski (44 - krótki róg).