Polskie florecistki na podium szermierczego Pucharu Świata w Paryżu!

Łukasz Konstanty
Za nami pierwsze tegoroczne zawody szermierczego Pucharu Świata z udziałem florecistek. W stolicy Francji - Paryżu - bardzo dobrze spisała się polska drużyna, która zmagania zakończyła na trzeciej pozycji.

Dzień wcześniej bardzo dobrze w indywidualnych zmaganiach radziła sobie Julia Walczyk-Klimaszyk, która dotarła do ćwierćfinału. Niestety, w walce o miejsce w najlepszej czwórce uległa późniejszej triumfatorce zawodów, Chince Qingyuan Chen 8:15.

Trzecie miejsce florecistek w Paryżu

Co nie powiodło się w sobotę, udało się następnego dnia w zmaganiach drużynowych. Biało-Czerwone rywalizujące w składzie Hanna Łyczbińska, Walczyk-Klimaszyk, Martyna Synoradzka i Karolina Żurawska zakończyły turniej na trzeciej pozycji, pokonując w decydującym spotkaniu Japonki 44:41.

Po raz ostatni nasze florecistki w drużynowych zawodach Pucharu Świata stanęły na podium niemal równo dwa lata temu. 16 stycznia 2022 roku Biało-Czerwone podczas zawodów w Poznaniu również zajęły trzecie miejsce.

Florecistki pojadą na igrzyska do Paryża?

Sukces w Paryżu ma także dodatkowe znaczenie - Polki w wirtualnej klasyfikacji olimpijskiej wyprzedziły Niemki i jeśli utrzymają zajmowaną pozycję, wezmą udział w igrzyskach olimpijskich w stolicy Francji, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia. Kolejną drużynową rywalizację w zawodach Pucharu Świata florecistek zaplanowano na 25 lutego w Kairze.

W tym samym czasie co florecistki, w Paryżu rywalizowali także panowie, którzy jednak spisali się znacznie słabiej. W zmaganiach indywidualnych najwyżej sklasyfikowany został Adrian Wojtkowiak (63. lokata), z kolei w turnieju drużynowy Biało-Czerwoni uplasowali się na siódmej pozycji.