Porażki Enei AZS i Enei Basketu w ligach koszykówki. Akademiczki czekają na odkrycie potencjału Sheppard, a koszykarze walczą ze słabościami

Amerykanin Brandon Randolph przedłużył kontrakt z Eneą Basket do końca sezonu
Amerykanin Brandon Randolph przedłużył kontrakt z Eneą Basket do końca sezonu Adam Jastrzębowski
Podobnie jak w pierwszej rundzie OBLK koszykarki Enei AZS Politechniki stoczyły wyrównany bój ze Ślęzą Wrocław, ale podobnie jak w hali PP,    w stolicy Dolnego Śląska też górą ostatecznie były rywalki.

W sobotę liderką zespołu z Wrocławia była Aleksa Held, rzucając 29 punktów, w tym 6x3! Skuteczność była także po stronie Angel Baker, która do 16 „oczek” dodała 8 zbiórek i 3 asysty. Gospodynie po 10 minutach prowadziły 24:20, by na dłuższą przerwę zejść z remisem po 36. Zmiana stron dużo lepiej podziała na Ślęzę, która w kolejnej kwarcie wypracowała przewagę pozwalającą na spokojną wygraną. W całym spotkaniu aż 11– krotnie zmieniało się prowadzenie, a 8-krotnie notowany był remis. Dla zespołu z Poznania Mikayla Vaughn rzuciła 26 punktów, natomiast pozyskana kilka dni temu Aisha Sheppard zdobyła 7 „oczek”.

– Aishy na razie ciężko odnaleźć się w zespole i polskiej ekstraklasie, ale myślę, że z czasem będzie grała zdecydowanie lepiej. W ostatnich czterech meczach rundy zasadniczej i w fazie play-off na pewno będzie w stanie nam dużo bardziej pomóc. Umiejętności ma bardzo duże, tylko musi to jeszcze pokazać na parkiecie. Rozmawiałem z trenerami i oni są też zdania, że trzeba uzbroić się w cierpliwość – mówił Łukasz Zarzycki.
Wiceprezes Enei AZS Politechniki nie robi z przegranej tragedii, bo wciąż realny jest bilans 10:10 na koniec rundy zasadniczej, choć mało prawdopodobne jest, że akademiczkom uda się uniknąć starcia w I rundzie play-off z BC Polkowice lub Eneą AZS Gorzów.

Z kolei koszykarze Enei Basketu Poznań ponieśli trzecią porażkę z rzędu, tym razem na własnym parkiecie z wyżej notowanym GKS Tychy.

Spotkanie mogło się podobać kibicom, bo było emocjonujące i bardzo długo nie było wiadomo, kto odniesie zwycięstwo. Jeszcze kilka minut przed końcem gospodarze prowadzili różnicą trzech punktów. Wtedy jednak tyszanie włączyli piąty bieg, odrobili straty i w samej końcówce kontrowali wynik meczu.

– Mamy problemy, kiedy jest on na styku. Dziś też wydawało się, że już przejmujemy inicjatywę, a i tak ostatnie słowo należało do gości. Wychodzi na to, że walczymy ze swoimi słabościami – przyznał Przemysław Szurek, trener Enei Basketu.

W meczu zadebiutował Hubert Adamczyk (przyszedł z AZS AGH), który zdobył... dwa punkty. Na swoim poziomie zagrał natomiast Brandon Randolph, z którym w ostatnich dniach klub przedłużył kontrakt do końca sezonu.

Orlen Basket Liga Kobiet: Ślęza Wrocław – Enea AZS Politechnika    Poznań 75:64 (24:20, 12:16, 24:12, 15:16)
Najwięcej dla Ślęzy:
Held 29, Baker 16.
Enea AZS:    Vaughn 26, Skobel 10, Rogozińska 10, Sheppard 7, Piechowiak 7, Popović 2, Pokk 2.
Inne wyniki: MKS Pruszków – KGHMBC Polkowice 62:94, Energa Toruń – Polski Cukier AZS Lublin 68:90.
I liga koszykarek:    Enea AZS Politechnika Poznań – Wichoś Jelenia Góra 82:68 (30:16, 28:14, 15:27, 14:11)
Najwięcej dla AZS:    Jarecka i Piechowiak po 13.
Widzew Łódź – MUKS Poznań 57:69 (12:21, 11:18, 16:13, 18:17)
Najwięcej dla MUKS:    Łakoma 16, Burzyńska 12.
Basket Ostrów – Korona Kraków 51:70 (9:22, 12:19, 16:16, 14:13)
Najwięcej dla Basketu:    Joks 11.
RKM Rybnik – Lider Swarzędz 64:53 (18:19, 18:11, 22:11, 6:12)
Najwięcej dla Lidera:    Ratajczak 15, Urbaniak 11, Kupczyk 11.
I liga koszykarzy: Enea Basket Poznań – GKS Tychy 81:89 (23:19, 15:20, 24:19, 19:31)
Enea Basket: Pułkotycki 19, Randolph 18,
Dymała 16, Nowicki    10, Fraś 9, Andrzejewski    7, Adamczyk 2.
Inne wyniki: Żak Koszalin – AZS AGH Kraków 86:91, Niedźwiadki Przemyśl – Miasto Szkła Krosno 74:75, HydroTruck Radom – Śląsk II Wrocław 95:84, Kotwica Kołobrzeg – AZS AWF Katowice 94:88, WKK Wrocław – Decka Pelplin 68:84, Politechnika Opolska – SKS Starogard 76:88.