Poznań: Biegnij wesprzeć przedszkolaków chorych na autyzm

  Poznań: Biegnij wesprzeć przedszkolaków chorych na autyzm

  Marta Żbikowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznań: Biegnij wesprzeć przedszkolaków chorych na autyzm
  W sobotę obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu. Aby przybliżyć tę tematykę poznaniakom, Stowarzyszenie „Aperio” organizuje bieg i konferencję.
  Poznań: Biegnij wesprzeć przedszkolaków chorych na autyzm
  Nie wiadomo, co go wywołuje. Specjaliści mówią o predyspozycjach genetycznych, ale pojawiają się też głosy, że duży wpływ na pojawienie się autyzmu ma skażenie środowiska, czy przyjmowanie niektórych leków w ciąży.

  W Poznaniu rozpoczyna się cykl imprez zorganizowanych z okazji przypadającego w sobotę Światowego Dnia Autyzmu. Zainteresowani mogą wziąć udział w biegu, z którego część dochodu zostanie przekazana Przedszkolu dla Dzieci Autystycznych w Poznaniu lub w konferencji, podczas której uczestnicy dowiedzą się, jak pomagać i wspierać w rozwoju dzieci i młodzież z tym zaburzeniem.

  - Takie wydarzenia mają na celu podnoszenie świadomości dotyczącej zaburzenia autystycznego - mówi Lidia Domańska, prezes Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży z Autyzmem „Aperio”. - Rodzice spotykają często lekarzy czy psychologów, którzy objawy autyzmu przypisują braku dojrzałości związanej z wiekiem albo złym wychowaniem. Na szczęście, zdarza się to coraz rzadziej. Im więcej osób będzie wiedziało, że dzieci autystyczne postrzegają świat inaczej, tym szybciej otrzymają one potrzebną pomoc.

  Stowarzyszenie „Aperio” wraz z Klubem „Maratończyk” organizuje bieg, który rozpocznie się w sobotę przy leśniczówce na Naramowicach w Poznaniu (ul. Bożywoja 41). - Udział w naszych biegach zgłosiło 175 osób dorosłych i 80 dzieci - mówi Lidia Domańska. - Zapraszamy chętnych, bo zostało nam jeszcze kilka wolnych miejsc.

  W dniu biegu opłata wpisowa wynosi 50 złotych. Uczestnicy startują o godzinie 12 sprzed leśniczówki na kilku dystansach. Biegi główne to dystanse 10 kilometrów i pięć kilometrów. Mniej wytrwali mogą zdecydować się nordic walking na dystansie 2000 metrów. Przygotowano również biegi dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych na dystansach 200 metrów, 600 oraz 1000 metrów. Młodzież będzie miała okazję wystartować w biegu na 2000 metrów.

  Konferencja „Dziecko z Autyzmem w przedszkolu” odbędzie się 8 kwietnia w Hotelu IOR przy ul. Węgorka. Przeznaczona jest dla profesjonalistów, rodziców i wszystkich, którym problematyka autyzmu jest bliska. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się nauczyciele - terapeuci z Gdańska, Torunia, a także poznańskiego przedszkola.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo