Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Jak za starych, dobrych czasów - Fingerstyle Bob & The Blues Society w BaRocku

Sebastian Gabryel
Sebastian Gabryel
Robert Kordylewski założył projekt w 1983 roku w Poznaniu, w utworach nawiązując do stylu Johna Lee Hookera, Lightnin’ Hopkinsa czy Big Billa Broonzy’ego. Od początku wykorzystywał też technikę, z której są najbardziej znani, czyli fingerstyle.
Robert Kordylewski założył projekt w 1983 roku w Poznaniu, w utworach nawiązując do stylu Johna Lee Hookera, Lightnin’ Hopkinsa czy Big Billa Broonzy’ego. Od początku wykorzystywał też technikę, z której są najbardziej znani, czyli fingerstyle. materiały prasowe
Miłośnicy gitarowych brzmień powinni zainteresować się nadchodzącym występem grupy Fingerstyle Bob & The Blues Society, za którą od początku odpowiada Robert Kordylewski – wytrawny gitarzysta, wokalista, kompozytor i tekściarz, którego największą fascynacją jest blues i jazz z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych.

Muzyk założył projekt w 1983 roku w Poznaniu, w utworach nawiązując do stylu Johna Lee Hookera, Lightnin’ Hopkinsa czy Big Billa Broonzy’ego. Od początku wykorzystywał też technikę, z której są najbardziej znani, czyli fingerstyle. Obecnie oprócz Kordylewskiego grupę tworzą grający na harmonijce Leszek Paech, gitarzysta Janusz Siemienias, a także Andrzej Kownacki odpowiadający za instrumenty perkusyjne.

Warto podkreślić, że do najważniejszych dokonań kwartetu należy autorski album studyjny pt. „Live Won’t Give A Break” wydany pięć lat temu przez Flower Records. Zawiera jedenaście kompozycji napisanych na dwie gitary i harmonijkę. Jednak największym żywiołem zespołu jest scena, o czym przekonamy się już w czwartek.

  • Koncert zespołu Fingerstyle Bob & The Blues Society
  • 3 października o godz. 19.30
  • BaRock Club (ul. Wielka 9)
  • Cena biletu: 15 zł

Zobacz też:

SCHRONul. Kościuszki 68Dla kogo? Dla tych, którym nie wystarcza oferta Projektu LAB. Choć kluby mają podobną linię programową, w Schronie posłuchamy jeszcze bardziej eksperymentalnych dźwięków muzyki elektronicznej. W Schronie chowają się głównie słuchacze, którzy znudzili się popularnymi twórcami z kręgów techno i innych klubowych gatunków. Bardzo często nazwy występujących w nim projektów są wielką zagadką nawet dla stałych klubowiczów… Zaskoczenie – to słowo-klucz, które towarzyszy filozofii Schronu, należącego obecnie do ścisłej czołówki prawdziwie undergroundowych klubów z tej części Polski.

TOP 10 klubów w Poznaniu. Podpowiadamy, gdzie wybrać się na ...

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski