MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Jak założyć firmę? Zapisz się na bezpłatne warsztaty dla kobiet

Magdalena Baranowska-Szczepańska
Magdalena Baranowska-Szczepańska
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne 123 RF
„Kobieto! Zostań Panią swojej pracy” - to tytuł programu wspierającego przedsiębiorczość kobiet w Poznaniu, który właśnie ruszył. Podczas warsztatów prowadzonych metodami projektowymi uczestniczki będą mogły rozwinąć indywidualne koncepcje na własny biznes. Pod okiem ekspertów stworzą biznesplan i ocenią możliwości komercyjne nowego przedsięwzięcia. Rekrutacja trwa do 11 grudnia. Warsztaty są bezpłatne!

Do programu mogą zgłaszać się kobiety, które ukończyły 18 lat i nie prowadziły do tej pory działalności gospodarczej lub prowadziły bądź prowadzą działalność gospodarczą, ale chcą się przebranżowić i zmienić jej profil na nowe innowacyjne produkty lub usługi. Warunkiem jest chęć założenia działalności gospodarczej na terenie Poznania.

Zapisów dokonuje się przez wypełnienie Formularza Zgłoszeniowego i przesłanie go skanem wyłącznie na adres e-mail: [email protected] w terminie do 11.12.2019r. do godziny 18.00. Warsztaty są bezpłatne. Link do regulaminu i zgłoszeń: https://metaphor.pl/konkurs_kobieta_i_praca/.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona – może z nich skorzystać 20 poznanianek. Organizatorem programu jest Miasto Poznań. Projekt będzie realizowany przez specjalistów z agencji doradczej specjalizujących się w budowaniu strategii dla firm metodą innovation&design management - Metaphor oraz konsultantów komunikacji marek - Spółdzielnię PR. Patronat objął Klub Kobiet Przedsiębiorczych.

Czytaj też: Poznanianką Roku 2019 została siostra Cecylia Śmiech
Celem programu jest wspieranie innowacyjności, kreatywności i przedsiębiorczości kobiet z Poznania oraz promowanie ambitnych i innowacyjnych projektów biznesowych oraz tworzenie nowych miejsc pracy poprzez profesjonalne wsparcie szkoleniowo – doradcze.

- Doświadczenia krajów zachodnich pokazały, że źródłem dobrostanu społeczeństw jest wspieranie ujawnienia własnych możliwości biznesowych przez mieszkańców. Jednocześnie eksperci wskazują, że potencjał przedsiębiorczości tkwiący w kobietach wciąż nie jest w pełni wykorzystany - podkreśla Iwona Matuszczak Szulc, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania.

Czytaj też: Ślub kościelny ze zmianami. Ksiądz wypyta o impotencję i zmianę płci. Może zablokować zawarcie małżeństwa

W Poznaniu jedynie 38 proc. firm jest prowadzonych przez kobiety. Jest to m.in. związane z brakiem adresowanych do kobiet działań wspierających je w rozpoczęciu własnej działalności biznesowej. I ten program ma to zmienić. Jest bowiem skierowany do przedsiębiorczych kobiet, będzie uwzględniać odmienne potrzeby przyszłych właścicielek firm.

- W tym roku planujemy etap pilotażowy. Jego wyniki będą mogły być następnie wykorzystane w większym projekcie międzywydziałowym - mówi I. Matuszczak i dodaje, że Poznań od lat realizuje różne projekty wspierające przedsiębiorczość. Są one przeznaczone dla wszystkich osób planujących lub już prowadzących własną firmę. Jednym z nich jest miejska przestrzeń
coworkingowa +jeden. Odbywają się tam także liczne wydarzenia na temat szeroko rozumianego biznesu, m.in. organizowane specjalnie dla kobiet przez Carrots Foundation. Fundacja prowadzi cykliczne spotkania w ramach projektu Geek Girls Carrots, który jest w Poznaniu realizowany od 2012 r.

- Zajęcia będą prowadzone metodami projektowymi przez ekspertów design thinking i service design. Po wielostronnej ocenie koncepcji autorki 5 najlepszych scenariuszy odbędą konsultacje indywidualne i wezmą udział w warsztatach doprecyzowujących koncepcje, by następnie spotkać się z potencjalnym inwestorem. To wyjątkowa okazja, by ocenić potencjał biznesowy swojego pomysłu, zauważyć mocne i słabe strony i sprawdzić realność wdrożenia - wyjaśnia Anna Wróblewska, CEO Metaphor.

- Promocję Programu „Kobieto, zostań Panią swojej pracy” opieramy na pokazaniu succes story kobiet poznanianek, które prowadzą swoje biznesy. Będą to zarówno duże, rozpoznawalne marki, jak i małe, działające z sukcesem lokalne biznesy „kobiet z sąsiedztwa”. Pojawią się przykłady bardzo różnych branż: kancelarii adwokackiej, marki modowej, biżuteryjnej, kwiaciarni, brokera ubezpieczeniowego, projektantki porcelany, prywatnej szkoły. Co łączy te biznesy? Za każdym stoi historia kobiety, która zdecydowała się wziąć odpowiedzialność za swoją drogę zawodową i zrealizować pomysł na biznes. W krótkich wywiadach opowiadają o tym, co daje im prowadzenie własnej działalności, z jakimi wyzwaniami się mierzą, czego nauczyły się dzięki swojemu biznesowi. Chcemy, by to kobiety zachęciły kolejne kobiety do działania – mówi Monika Tokarska współtwórczyni Spółdzielni PR.

Zobacz też:

Kalendarze adwentowe kojarzą nam się z pudełkiem dla dzieci pełnym słodkości. Na rynku pojawiły się kalendarze z kosmetykami, alkoholami i innymi produktami. Ale hitem na Instagramie jest kalendarz adwentowy z... zadaniami od seksuologa! Zainspirowani zadaniami Katarzyny Koczułap z "Co z tym seksem" - prezentujemy własną wersję kalendarza adwentowego dla dorosłych, nie tylko z zadaniami "łóżkowymi"! Zadania można dowolnie modyfikować i przestawiać lub z nich zrezygnować - wedle własnych upodobań.Zobacz zadania w kalendarzu adwentowym dla dorosłych --->

Kalendarz adwentowy dla dorosłych. Sprawdź 24 zadania od sek...

Sprawdź też:

od 12 lat
Wideo

Psycholog odpowiada: Czy wakacyjny romans to dobra rzecz?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski