Nasza Loteria

Poznań: Kampania na rzecz zwierząt hodowlanych. Będą pikietowali pod Bałtykiem

MRT
W całej Polsce rusza kampania na rzec zwierząt hodowlanych. Odbyła się w wielu miastach Polski, m.in. Bydgoszczy, Krakowie, odbędzie się także w Poznaniu.
W całej Polsce rusza kampania na rzec zwierząt hodowlanych. Odbyła się w wielu miastach Polski, m.in. Bydgoszczy, Krakowie, odbędzie się także w Poznaniu. tomasz czachorowski/polska press
W całej Polsce rusza kampania na rzec zwierząt hodowlanych. Odbędzie się także w Poznaniu. 11 lipca o godzinie 18 Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt - Viva! organizuje akcję uliczną w stolicy Wielkopolski. Jej celem jest zebranie miliona podpisów pod wnioskiem ustawodawczym zakazującym stosowania wszystkich rodzajów klatek w hodowli zwierząt gospodarskich.

Na polskim rynku w dalszym ciągu dominującym typem hodowli jest chów klatkowy. To problem nie tylko Polski, ale także całej Unii Europejskiej. Dlatego też w Poznaniu, jak i w wielu innych miastach w Polsce, 11 lipca o godzinie 18 rozpocznie się kampania na rzecz zwierząt hodowlanych. Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt - Viva! w ramach Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej będzie zbierała pod Bałtykiem podpisy pod wnioskiem ustawodawczym zakazującym stosowania wszystkich rodzajów klatek w hodowli zwierząt gospodarskich.

Czytaj: Baloo - Niedźwiedź z niewoli, o którego walczą zoo, fundacja i cyrk

– W Unii Europejskiej każdego roku w klatkach więzionych jest ponad 300 milionów zwierząt – mówi Michał Błażejewski z poznańskiej Vivy! – odseparowuje się je od innych, trzyma wśród metalowych prętów i betonu, gdzie mają bardzo ograniczoną przestrzeń - dodaje.

Polecane

Do autora inicjatywy – organizacji CIWF – dołączyło ponad 120 organizacji z całej Unii Europejskiej, tworząc wspólnie olbrzymią koalicję na rzecz wycofania klatek z hodowli wszystkich zwierząt gospodarskich.

– Razem mamy rok na zebranie 1 miliona podpisów w całej Unii Europejskiej – mówi Malwina Malinowska z Vivy! – Domagamy się zakazu stosowania klatek dla kur niosek, królików, młodych kur, brojlerów hodowlanych, przepiórek, kaczek i gęsi; kojców porodowych i inseminacyjnych dla macior oraz indywidualnych zagród dla cieląt – dodaje Malinowska.

Polecane

Największy problem chowu klatkowego występuje własnie u kur niosek. W Polsce nadal 87 proc. jaj pochodzi z chowu klatkowego. Liczba ta spada, zwiększa się ilość kur hodowanych w systemie ekologicznym oraz na wolnym wybiegu. Na szczęście coraz więcej sklepów i dużych sieci handlowych rezygnuje ze sprzedaży jajek z chowu klatkowego.

Trwa głosowanie...

Czy jesteś za zakazem chowu klatkowego zwierząt gospodarskich?

Głos Wielkopolski

Zobacz:

Dlaczego foliówki szkodzą środowisku i dlaczego powinniśmy ograniczyć ich zużycie, a najlepiej to w ogóle z nich zrezygnować? O tym na Starym Rynku opowiadali uczestnicy eko-pikiety „Polska bez Foliówek”.Kolejne zdjęcie -->

Poznań: Przez Stary Rynek przeszedł kondukt żałobny z workam...

Sprawdź też:

od 16 lat
Wideo

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski