Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Miejsca, które rażą w oczy

Anna Jarmuż
Przed włączeniem do Zintegrowanego Centrum Komunikacji budynek dworca PKS zostanie zmodernizowany
Przed włączeniem do Zintegrowanego Centrum Komunikacji budynek dworca PKS zostanie zmodernizowany Paweł Miecznik
Jakie miejsca w Poznaniu aspirują do miana najbrzydszych? Próbowaliśmy dowiedzieć się tego od naszych czytelników. Na propozycje poznaniaków czekaliśmy przez ponad dwa tygodnie. Ranking cieszył się ogromną popularnością. Otrzymaliśmy około tysiąca głosów, najwięcej na portalu facebook.

Okazuje się, że miejscem, które najbardziej razi w oczy mieszkańców, jest Dworzec PKS. Na szczęście nie będzie on jednak straszył długo. Mimo, że spółka w przyszłości przeniesie Dworzec Autobusowy do Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego (w którym znajdzie się także Dworzec Główny PKP), właściciel zobowiązał się go odnowić.

CZYTAJ TEŻ:
RANKING NAJBRZYDSZYCH MIEJSC W POZNANIU. DWORZEC PKS I...?

- Jeżeli chodzi o obiekty dworca autobusowego, Zarząd Spółki zlecił opracowanie koncepcji dotyczącej modernizacji zewnętrznej elewacji budynku - informuje Monika Obala, rzecznik PKS. - W związku z organizacją w Polsce mistrzostw Euro 2012, obiekt ten nie powinien szpecić, ale w miarę przyzwoicie wyglądać - przyznaje.

Podobne zmiany czekają także uczelniane budynki UAM. Opisywaliśmy już, że remontem objęte zostanie Collegium Novum. Poznaniakom nie podoba się jednak także wygląd gmachów Wydziału Nauk Społecznych i Studiów Edukacyjnych na "Szamarzewie".

- W przyszłym roku zamierzamy kontynuować remont już istniejących budynków dydaktycznych oraz planujemy budowę nowego obiektu, w pełni przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych - zapewnia Dominika Narożna, rzecznik UAM.

Wielu poznaniaków razi w oczy tak¿e wygląd placu Wiosny Ludów. W przyszłości miejsce to również wypięknieje.

- Koncepcja planu miejscowego zakłada zadbanie o ład przestrzenny, wyrównanie pierzei zabudowy, stworzenie przestrzeni publicznej i jak największej liczby ciągów komunikacyjnych - informuje Łukasz Olędzki z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

W tej okolicy, zdaniem mieszkańców, straszą również uliczki i chodniki przy Starym Rynku. Co z nimi?

- Co roku wykonujemy prace rewitalizacyjne na ulicach w obszarze staromiejskim. W kolejności czekają między innymi Żydowska i Wroniecka - wylicza Dorota Wesołowska, z Zarządu Dróg Miejskich. - Realizacja planów uzależniona jest jednak od posiadanych środków finansowych - dodaje.

To właśnie ograniczone fundusze stoją na przeszkodzie większości inwestycji. Brak pieniędzy stoi na przeszkodzie remontu Galerii Miejskiej Arsenał, stadionów Olimpii na Golęcinie czy budynków "Alfa" na Świętym Marcinie.

Oto jak głosowali czytelnicy:

Najwięcej głosów poznaniacy oddawali na portalu facebook. Na pierwszym miejscu listy znalazł się Dworzec PKS (221 głosów). Kolejne pozycje to: Dworzec PKP (197) i przejście podziemne pod Kaponierą (136). Mieszkańcom nie podobają się także budynki "Alfa" na Świętym Marcinie (73), Galeria Miejska Arsenał (68), plac Wiosny Ludów (59) i stadiony Olimpii na Golęcinie (36). Wśród propozycji pojawiły się także chodniki i boczne uliczki Starego Rynku, Wydział Nauk Społecznych UAM, Dworzec MPK na os. Sobieskiego, plac Bernardyński i targowisko przy ulicy Dolna Wilda. Czytelnicy wskazywali również całe dzielnice: Zawady, Jeżyce, Rataje i Wilda.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski