Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Ogrzewanie węglem tańsze niż gazowe i elektryczne

KD
Coraz więcej osób w Poznaniu rezygnuje z ogrzewania gazowego i elektrycznego na rzecz pieców węglowych. Kupno i montaż nowego pieca to inwestycja, która zwraca się już po jednym sezonie, podczas gdy rachunki za gaz i prąd stale rosną.

- Tradycyjne ogrzewanie wcale nie odchodzi do lamusa, a wprost przeciwnie, co roku mamy coraz więcej klientów - twierdzi Jolanta Halasz ze Składów Węgla w Poznaniu.

Żeby ogrzać dom podczas przeciętnej zimy potrzeba około 4 ton węgla. Ceny wahają się od 400-550 złotych za tonę miału do ok. 800-1200 złotych za tonę węgla typu orzech.

- Orzech jest najdroższy, ale pali się dłużej. Często wybierają go osoby, dla których palenie w piecu stanowi problem, na przykład osoby starsze - wyjaśnia Jolenta Halasz.

Sezon grzewczy zaczyna się już w październiku, ale wiele osób przypomina sobie o zakupie opału dopiero, kiedy zrobi się naprawdę zimno. Większość firm sprzedających węgiel oferuje systemy ratalne oraz darmowy transport na terenie Poznania.

Poznaniacy, którzy zimą ogrzewają się przy kominku muszą zapłacić od 160 do 250 złotych za metr sześcienny w zależności od gatunku drewna. Najważniejsze przy wyborze drewna kominkowego jest szybkość spalania, ilość wydzielanego dymu oraz ewentualne iskrzenie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski