MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poznań Open: Lekarz "pomógł" wygrać Słoweńcowi

Maciej Łosiak
Zacięte, trzysetowe mecze ćwierćfinałowe obejrzeli w piątek kibice, którzy przyszli do Parku Tenisowego Olimpia, gdzie rozgrywany jest challenger Poznań Open.

Ciekawy przebieg miał pojedynek rozstawionego z numerem 1 Blaza Roli z Rui Machado.

Portugalczyk Machado, triumfator Poznań Open w 2011 roku, grał pewnie, udanie atakował. Rola momentami był bezradny. Niektórzy, komentowali, że to skutki jego udziału w turniejowym bankiecie w jednym z kasyn. Set skończył się wygraną 6:1 Machado. Pierwszego gema drugiej partii wygrał bez straty punktu. Przy stanie 1:1 i 15:0 dla Machado Rola poprosił o przerwę medyczną. Po pomocy lekarza wrócił na kort odmieniony. Wygrał cały mecz, choć w trzeciej partii walka była wyrównana. - Po przerwie medycznej nic nie zmieniłem mojej gry - mówił po meczu Rola. - To Machado osłabł, ale w trzecim postawił wysoko poprzeczkę.

Nie powiodło się ubiegłorocznemu triumfatorowi poznańskiej imprezy Andreasowi Haider-Maurerowi, który został pokonany przez Adama Pavlaska z Czech. Tropikalne upały dały się we znaki Austriakowi. W ostatnim gemie (przy swoim podaniu) zupełnie się poddał. Nie próbował nawet normalnego serwisu, rozpoczynał grę "od dołu" posyłając piłkę w bandy za przeciwnikiem.

W sobotę mecze rozpoczną się o godz. 12. Zostaną rozegrane półfinały singla i finał gry podwójnej. Finał gry pojedynczej zaplanowano na niedzielę. Początek o godz. 12. Zestaw par półfinałowych: Joao Souza (Brazylia) - Blaz Rola (Słowenia), Adam Pavlasek (Czechy) - David Goffin (Belgia). a

Wyniki piątkowych spotkań singla: Martin Alund (Argentyna) - David Goffin (Belgia) 6:3, 6:2; Andreas Haider-Maurer (Austria) - Adam Pavlasek (Czechy) 6:3, 5:7, 0:5; Joao Souza (Brazylia) - Adrian Ungur (Rumunia) 7:5, 4:6, 6:4; Blaz Rola (Słowenia) - Rui Machado (Portugalia) 1:6, 6:1, 6:2.