Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Poznań. W sobotę pobiegną wokół Rusałki

Robert Domżał
Bieg nad Rusałką cieszy się coraz większą popularnością
Bieg nad Rusałką cieszy się coraz większą popularnością Amadeusz Juskowiak/Amando Interactive.
Już w sobotę, 4 stycznia w Poznaniu odbędą się pierwsze w tym roku zawody Grand Prix zBiegiemNatury. Biuro zawodów czynne będzie już w piątek - tym razem w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa.

Zwycięzcą ostatniego biegu został Sebastian Nowicki. Dystans pięciu kilometrów pokonał on w czasie 15:28. Pokonał on triumfatora pierwszego w obecnej edycji biegu Macieja Muślewskiego. Wśród pań najlepsza podczas poprzednich zawodów była Małgorzata Sobańska. Trasę wokół jeziora pokonała ona w czasie 19:20. Z kolei inauguracyjne zawody wygrała Magdalena Lewandowska z czasem 19:14.

Sobotni bieg będzie trzecim w edycji 2013/14, co oznacza, że każdy kto w nim wystartuje będzie miał szansę na zdobycie pamiątkowego medalu, bowiem do tego potrzeba ukończenia minimum czterech z sześciu biegów.

Zapisy tak osób dorosłych jak i dzieci będą odbywały się w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Mieści się ona przy ul.gen.Tadeusza Kutrzeby. Biuro będzie otwarte od godz.12:00 do 20:00. Na biegaczki i biegaczy organizatorzy będą też czekać w sobotę od godz.8:30 nad Rusałką.

Poznań nie jest jedynym miastem w którym rozgrywane jest Grand Prix Zbiegiem Natury. Zawody odbywają się też w Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
NAPISZ DO NAS NA ADRES [email protected]!