Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Wybory do rad osiedli - Kandydaci. Na kogo głosować 24 marca 2019? [LISTA KANDYDATÓW DO RAD OSIEDLI W POZNANIU]

Anna Moyseowicz, Grzegorz Szkiłądź
Wybory do rad osiedli w Poznaniu odbędą się w niedzielę, 24 marca 2019 roku.  Na kogo głosować w wyborach do rad osiedli?Przejdź do kolejnego zdjęcia --->
Wybory do rad osiedli w Poznaniu odbędą się w niedzielę, 24 marca 2019 roku. Na kogo głosować w wyborach do rad osiedli?Przejdź do kolejnego zdjęcia --->Grzegorz Dembiński
24 marca w Poznaniu odbędą się wybory do rad osiedli. Mieszkańcy wybiorą 678 radnych osiedlowych. Na kogo głosować w wyborach do rad osiedli? Oto pełna lista kandydatów w wyborach do rad osiedli w Poznaniu.

Poznań: Wybory do rad osiedli - Kandydaci. Na kogo głosować 24 marca 2019? [LISTA KANDYDATÓW DO RAD OSIEDLI]

Wybory do rad osiedli w Poznaniu odbędą się w niedzielę, 24 marca 2019 roku. Lokale wyborcze będą czynne od godziny 8.00 do godz. 20.00. Poznaniacy wybiorą 678 radnych na 42 osiedlach.

- W tych wyborach zgłosiło się o 70 kandydatów więcej niż cztery lata temu - informuje Arkadiusz Bujak z Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta.

Oto pełna lista kandydatów w Poznaniu. Kliknij w link, żeby znaleźć kandydatów ze swojego osiedla:

Uwaga, tu wybory się nie odbędą

24 marca głosowanie nie odbędzie się na osiedlach: Ogrody, Rataje - w okręgach IV i V, Nowe Winogrady Wschód - okręg II. - Chociaż przedłużyliśmy termin zgłaszania się, to nie udało się osiągnąć wymaganej przepisami liczby kandydatów - tłumaczy Arkadiusz Bujak, dyrektor Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta.

Lista radnych na osiedlach w Poznaniu, gdzie nie odbędą się wybory:

Gdzie głosować w Poznaniu? Jak oddać ważny głos?

Sprawdź tutaj: 24 marca odbędą się wybory do rad osiedli w Poznaniu. Jak głosować? Najważniejsze informacje o głosowaniu

W wyborach do rad osiedli czynne i bierne prawo wyborcze ma każdy obywatel Polski, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat i stale zamieszkuje na terenie danego osiedla.

SPRAWDŹ TEŻ:

Jeszcze poważniej niż fałszowanie podpisów brzmiało oskarżenie, które w marcu 2016 r. padło pod adresem Marii Łazarz, przewodniczącej Zarządu RO Św. Łazarz. Na jednym z posiedzeń radna Iwona Rajewicz-Szyba oskarżała przewodniczącą o bezpodstawne pobieranie diety, a kiedy emocje sięgnęły zenitu, stwierdziła, że M. Łazarz chciała otruć jedną z radnych ciasteczkami. Tym razem sprawy nie badała policja, a dwie radne ostatecznie zakopały topór wojenny.

Poznań: Zatrute ciastka i awantura o balon. Tak się kłócą w ...

Czytaj też: Wybory do rad osiedli w Poznaniu. Zostań radnym i zmieniaj najbliższe otoczenie!

ZOBACZ WIDEO
Budownictwo z wielkiej płyty ma przed sobą dobrą przyszłość:

Bloki z wielkiej płyty, seryjnie stawiane w czasach PRL, to nieodłączny element krajobrazu Polski. Szacuje się, że w naszym kraju jest około 60 tys. budynków z wielkiej płyty. Mieszka w nich około 12 mln osób. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Instytut Techniki Budowlanej przebadał te popularne budynki. Wniosek? Są bezpieczne, ale jak podkreślano - należy o nie dbać.

Źródło: TVN24

ZOBACZ TEŻ:

Kolejny etap inwestycji zakłada powstanie 180 mieszkań. Do tej pory nie udało się jednak  wyłonić wykonawcy. – Dwukrotnie unieważnialiśmy przetargi. Liczymy na ustabilizowanie się rynku budowlanego – mówi prezes PTBS. Zobacz kolejne zdjęcie --->

Poznań: W marcu wręczą klucze lokatorom. Zobacz, jak wygląda...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski