Poznański Budżet Obywatelski wystartuje później

  Poznański Budżet Obywatelski wystartuje później

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznański Budżet Obywatelski wystartuje później

  Poznański Budżet Obywatelski wystartuje później ©Maciej Urbanowski

  Kampanię informacyjną Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 zaplanowano na lipiec. Głosowanie odbędzie się w listopadzie, dlatego zwycięskie projekty poznaniacy poznają dopiero w grudniu.
  Poznański Budżet Obywatelski wystartuje później

  Poznański Budżet Obywatelski wystartuje później ©Maciej Urbanowski

  W końcu wiadomo, jak będzie przebiegał Poznański Budżet Obywatelski 2017. Kampania informująca o zasadach, które będą obowiązywać, ruszy w lipcu.

  – Zbieranie projektów rozpocznie się 1 sierpnia i potrwa do 11 września – mówi Sylwia Stec, zastępca dyrektora Gabinetu Prezydenta. I dodaje, że będą one na bieżąco opiniowane przez merytoryczne wydziały, a następnie rady osiedla. W pierwszej kolejności każdy projekt trafi do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, by już na początku rozwiać wątpliwości, dotyczące własności gruntu, na którym dane zadanie ma być realizowane.

  Opiniowanie i ewentualne odwołania mają zakończyć się w październiku. – W listopadzie ogłosimy listę projektów. Głosowanie zaplanowaliśmy na dwa ostatnie tygodnie listopada – wyjaśnia S. Stec. – Ogłoszenie wyników nastąpi na początku grudnia.

  Mateusz Rozmiarek, radny PiS i szef komisji legislacyjnej zastanawia się, czy głosowania późną jesienią nie pokrzyżuje pogoda. – Zgodnie z sugestią rad osiedli uruchomimy 42 punkty w budynkach, znajdujących się na terenie osiedli – odpowiada S. Stec. – Będą one czynne w dwa weekendy. Kładziemy również nacisk na głosowanie internetowe.
  « 2

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Policjant Ryba

  zorro (gość)

  a ile w łapę urzednikom upss kierowniczką z Wydziału Oświaty należt dać??? Abby wniosek przeszedł TYM dwómmm panią

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  uklady ukladiki nadal po erze Grobelizmu

  poznaniak (gość)

  Jak nie posmarujesz lub bombonierki nie przyniesiesz to np W Wydziale Oświaty .. negatywna opinia. I TWÓJ projekt szlakt teafił. A zatem w łapę daj lub pupcie liz , kawe przynieśc, ciastweczka,...rozwiń całość

  Jak nie posmarujesz lub bombonierki nie przyniesiesz to np W Wydziale Oświaty .. negatywna opinia. I TWÓJ projekt szlakt teafił. A zatem w łapę daj lub pupcie liz , kawe przynieśc, ciastweczka, słodkie słówka to panny HJiEM moze sie zastanowia...... Grobelny nieżle ich wyszkolił w opiniowaniu i akceptowaniu za......(....)zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo