Poznańskie Dni Rodziny 2021: Tydzień pełen atrakcyjnych wydarzeń. I to nie tylko online, bo będzie piknik czy czytanie poezji w parku

Bogna Kisiel
Bogna Kisiel
W parku Wilsona nie będzie tak, jak to bywało podczas poprzednich Poznańskich Dni Rodziny, pikniku, ale za to będzie można pospacerować, słuchając poezji dla dzieci i młodzieży
W parku Wilsona nie będzie tak, jak to bywało podczas poprzednich Poznańskich Dni Rodziny, pikniku, ale za to będzie można pospacerować, słuchając poezji dla dzieci i młodzieży Grzegorz Dembiński
15 maja zainaugurowano tegoroczne Poznańskie Dni Rodziny, które potrwają do 1 czerwca. Oferta przygotowana przez miasto, organizacje pozarządowe i firmy jest niezwykle bogata. W programie znalazło się blisko 300 różnego rodzaju wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych, co ważne udział w nich jest bezpłatny. Interesująco zapowiada się także ten tydzień.

Na wtorek zaplanowano webinarium dla rodziców „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży podczas pandemii”. Spotkanie, na które trzeba było wcześniej zarejestrować się, rozpocznie się o godz. 16.30 na platformie Zoom. Także na Zoomie 60 rodzin będzie mogło spotkać się z wybranymi gatunkami zwierząt. Początek – godz. 17. „Popołudnie z Faun(em)ą” przygotowało poznańskie zoo. Spotkania w ramach tego cyklu, także o godz. 17, zaplanowano w środę, czwartek i piątek.

Czytaj też: Poznańskie Dni Rodziny 2021: "Rodzina jak marzenie" - fundacja "Niebieski Koralik" promuje rodzicielstwo zastępcze. Też możesz pomóc

Z kolei Biblioteka Raczyńskich zaprasza na godz. 10 dorosłych i seniorów na „Porannik książkowy. Pistolet i stare koronki. Spotkanie z Katarzyną Dworaczyk”. Rozmowa o znanych Polkach, ich udziale w odzyskiwaniu niepodległości, obalaniu mitów, z którymi zmagały się pierwsze studentki będzie transmitowana na profilu biblioteki na Facebooku. Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk proponuje dzieciom i młodzieży (godz. 12, kanał YouTube) filmową podróż przez świat ekslibrisów.

Budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka jest na ukończeniu:

Natomiast Wielkopolskie Muzeum Niepodległości codziennie o godz. 12 zachęca do udziału w quizie edukacyjnym (transmisja na profilu muzeum na FB). Rodzinna Poradnia Psychologiczna „Na Śródce” Stowarzyszenie Pogotowie Społeczne zorganizowała warsztaty dla rodziców „5 pytań o emocje małych dzieci”, więcej informacji na fanpage poradni. Odbędą się one także w kolejnych dniach.

Stowarzyszenie Edukacyjno-Rozwojowe Si proponuje zajęcia językowe z instruktorem (godz. 18.15-19.15) oraz zajęcia doświadczalne (godz. 17-18), po ich zakończeniu będzie można ściągnąć opis eksperymentu ze strony. Linki do tych dwóch wydarzeń na profilu stowarzyszenia SI na FB.

Na konsultacje on-line w godz. 9.30-13.15 z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego z elementami prawa karnego zaprasza Książkiewicz Muchowicz Kancelaria Radców Prawnych. Na pytania dotyczące m.in. rozwodów, ustalenia kontaktów rodzica z dzieckiem będzie odpowiadał radca Michał Muchowicz. Trzeba się zarejestrować przesyłając na adres [email protected] imię, nazwisko, telefon, adres mailowy, na który zostanie wysłany link do spotkania na Zoomie.

Warto wiedzieć: Poznańskie Dni Rodziny rozpoczynają się w sobotę, 15 maja. Przygotowano ponad 120 wydarzeń online i na żywo. Każdy znajdzie coś dla siebie

Fani planszówek będą mieli okazję poznań najciekawsze gry logiczne. Opowiedzą o nich (transmisja na FB i YouTube) członkowie Stowarzyszenia Gier Planszowych Kości (godz. 10).

Środa

W środę o godz. 12 na profilu Centrum Inicjatyw Rodzinnych na FB będzie można obejrzeć spotkanie coachingowe dla mam z okazji Dnia Matki - „Nie. Doskonała Mama”. Natomiast w godz. 17-19 czynny będzie telefon „Senioralne pogaduszki” – 505 394 045, seniorzy będą mogli porozmawiać z wolontariuszkami, także seniorkami, Centrum Inicjatyw Senioralnych. Fundacja Barak Kultury o godz. 10 udostępni na You Tube kolejną bajkę z cyklu „Tęczowe opowieści” (playlista wszystkich bajek w serwisie You Tube), bajki są prezentowane codziennie o tej godzinie.

W godz. 16.30-18 (Zoom, Skype) trwać będzie drugie spotkanie „Akademia Zdrowej Rodziny – krąg porodowy”, podczas którego kobiety w ciąży będą mogły podzielić się swoimi doświadczeniami i obawami.

Fundacja Wspierania Rodziny „Niebieski Koralik” zaprezentuje na FB jeden z pięciu podcastów, które powstały z rodzinami zastępczymi. Celem tego działania jest promocja tej formy rodzicielstwa.

Która porodówka w Poznaniu jest najlepsza? Pewną wskazówką mogą być ankiety przeprowadzone wśród kobiet przez Fundację Rodzić Po Ludzku, które rodziły dzieci w poznańskich szpitalach. Kobiety oceniały m.in. postawę personelu, pomoc w opiece nad dzieckiem, wsparcie w karmieniu piersią, swobodę rodzenia, czy ogólne warunki w szpitalu. Na podstawie ocen powstał ranking.Zobacz, jak oceniono porodówki w Poznaniu ----->

Która porodówka w Poznaniu jest najlepsza? Zobacz ranking sz...

W parku Wilsona, w godz. 15-18 będzie można posłuchać poezji dla dzieci i młodzieży. Czytaniom będą towarzyszyć instalacje z tekstami utworów. Projekt „Wiersze w Parkach” zorganizowało Centrum Sztuki Dziecka wraz z Palmiarnią Poznańską.
Z kolei Wielkopolska Izba Adwokacka proponuje dorosłym i seniorom wykład "Prawo i rodzina- Władza rodzicielska - zakres, sposób wykonywania, piecza nad dzieckiem, naprzemienna opieka rodzicielska, kontakty z dzieckiem", po zakończeniu którego będzie możliwość zadawania pytań. Początek godz. 12, link i ID wydarzenia na stronie poznan.pl.

Stowarzyszenie Edukacyjno-Rozwojowe SI w godz. 9-10 zaprasza seniorów na gimnastykę, zajęcia poprowadzi instruktor, więcej na ten temat na fanpage stowarzyszenia SI.

Czwartek

W czwartek, o godz. 19 rozpocznie się webinarium „Jak kompleksowo wspierać rozwój dzieci ze specjalnymi potrzebami, które zorganizowało Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii. Więcej informacji na ten temat – strona WCF; telefon: 787 051 134.
Muzeum Powstania Poznańskiego Czerwiec 1956 zaprezentuje o godz. 10 na kanale YouTube film „Poznajmy naszą rodzinę. Tworzenie drzewa genealogicznego”.

Stowarzyszenie Edukacyjno-Rozwojowe SI na czwartek przygotowało aż trzy wydarzenia, które będą dostępne na FB. W godz. 12-13 odbędą się „Rodzinne łamigłówki” czyli warsztaty poprawiające koncentrację, pamięć, logiczne myślenie. Proste przepisy na pyszne dania będzie można poznań w ramach programu „Gotowanie na ekranie” (godz. 17.15-18.15). A poprawić swoją kreatywność, zdolności manualne będzie można podczas zajęć „Kreatywni razem" (godz. 18.30-19.30).

Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa o godz. 16.30 rozpocznie na FB warsztaty domowe, pokaże jak przygotować batony wegetariański, crunchy, zdrowe ciasteczka.

Piątek

W piątek o godz. 10 Biblioteka Raczyńskich zaprasza na swój profil na FB na spotkanie z mieszkańcami Doliny Muminków.
Gry sportowe, zawody robienia dużych baniek, konkursy, uliczny teatrzyk japoński i wiele innych atrakcji, które odbędą się na parkingu i boisku przed halą przy ul. Chojnickiej 35, przygotowało Stowarzyszenie ASTER,

Weekend

W sobotę i niedzielę Wydawnictwo Miejskie Poznania zaprasza w godz. 9-14 młodzież szkół średnich na warsztaty dziennikarskie online, zajęcia w 10-osobowych grupach, zapisy mailem ([email protected]).

Stowarzyszenie Edukacyjno-Rozwojowe SI ponownie, tym razem w sobotę, w godz. 12-13 zaprasza na „Rodzinne łamigłówki”. Także na FB Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa pokaże jak uszyć kolorowe, wymyślne okulary do spania.

Fundacja Wsparcie i Rozwój zaWiRowanym organizuje o godz. 12 „zaWiRowaną grę terenową” w Lasku Marcelińskim (zapisy – mail: [email protected]). Ponadto w sobotę Stowarzyszenie Akademia Myśli przygotowało spacer online po Grunwaldzie (godz. 14), warsztaty tworzenia kompozycji ziołowych (Grunwaldzki Ogród Społeczny w parku Heweliusza, godz. 14.30).

Sprawdź również: Rodzina zastępcza: Dają etaty dla mamy i taty

Stowarzyszenie Edukacyjno-Rozwojowe SI na niedzielę ma trzy propozycje dostępne na FB: Eksperymenty (dla dzieci i młodzieży (godz. 10-11), Gotowanie na ekranie (przepisy z całego świata, godz. 11.15-12.15), Trening rodzinny (zajęcia z instruktorem, godz. 17-18).

Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa zachęca do wspólnego spaceru po Cytadeli (godz. 11), będzie okazja do rozmowy, skosztowania przekąsek, aktywności fizycznej, poznania się rodziców i opiekunów, a także dzieci. Warto wziąć udział w warsztatach serwisowania rowerów, które przygotowało Stowarzyszenie Akademia Myśli (niedziela, godz. 8.30, dostępne na stronie akademii).

Piknik rodzinny przed restauracją Rusałka odbędzie się w godz. 17-19. Fundacja Pogoda przygotowała wiele atrakcji dla dzieci (pokazy kuglarskie, żonglerska, malowanie twarzy), będzie poczęstunek i koncert. Trzeba wcześniej zarezerwować stolik (515 930 502), liczba uczestników ograniczona.

Zobacz też:

Kim są "madki"? Najogólniej mówiąc to młode matki, które nie grzeszą inteligencją, ale mają za to fioła na punkcie swoich dzieci. Ich problemy, poziom wiedzy i roszczeniowość budzą czasem osłupienie, czasem oburzenie, ale przeważnie gromki śmiech. Zobacz najlepsze ich teksty znalezione na forach internetowych, Facebooku i ogłoszeniach zebrane z różnych stron na Facebooku Zobacz najlepsze teksty madek ----->

Najlepsze teksty "madek" z forów, Facebooka i ogłoszeń w Int...

Która porodówka w Poznaniu jest najlepsza? Pewną wskazówką mogą być ankiety przeprowadzone wśród kobiet przez Fundację Rodzić Po Ludzku, które rodziły dzieci w poznańskich szpitalach. Kobiety oceniały m.in. postawę personelu, pomoc w opiece nad dzieckiem, wsparcie w karmieniu piersią, swobodę rodzenia, czy ogólne warunki w szpitalu. Na podstawie ocen powstał ranking.Zobacz, jak oceniono porodówki w Poznaniu ----->

Która porodówka w Poznaniu jest najlepsza? Zobacz ranking sz...

Poznański street-art zachwyca, ale żeby go odkryć, trzeba trochę się naszukać. Tomasz Bombrych, autor bloga TYPO Poznań i mapy "Z bliska/Z daleka", odnajduje najpiękniejsze malowidła na poznańskich budynkach i murach. Właśnie tworzy trzecią edycję mapy poznańskiej sztuki ulicznej. Jakie perełki znalazł w Poznaniu? Zobacz najpiękniejsze poznańskie murale --->

Poznań: Nieznane murale, które zachwycają. Zobacz najlepszy ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie