Poznańskie Dni Rodziny 2021: Tydzień pełen atrakcyjnych wydarzeń. I to nie tylko online, bo będzie piknik czy czytanie poezji w parku

Bogna Kisiel
Bogna Kisiel
W parku Wilsona nie będzie tak, jak to bywało podczas poprzednich Poznańskich Dni Rodziny, pikniku, ale za to będzie można pospacerować, słuchając poezji dla dzieci i młodzieży
W parku Wilsona nie będzie tak, jak to bywało podczas poprzednich Poznańskich Dni Rodziny, pikniku, ale za to będzie można pospacerować, słuchając poezji dla dzieci i młodzieży Grzegorz Dembiński
15 maja zainaugurowano tegoroczne Poznańskie Dni Rodziny, które potrwają do 1 czerwca. Oferta przygotowana przez miasto, organizacje pozarządowe i firmy jest niezwykle bogata. W programie znalazło się blisko 300 różnego rodzaju wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych, co ważne udział w nich jest bezpłatny. Interesująco zapowiada się także ten tydzień.

Na wtorek zaplanowano webinarium dla rodziców „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży podczas pandemii”. Spotkanie, na które trzeba było wcześniej zarejestrować się, rozpocznie się o godz. 16.30 na platformie Zoom. Także na Zoomie 60 rodzin będzie mogło spotkać się z wybranymi gatunkami zwierząt. Początek – godz. 17. „Popołudnie z Faun(em)ą” przygotowało poznańskie zoo. Spotkania w ramach tego cyklu, także o godz. 17, zaplanowano w środę, czwartek i piątek.

Czytaj też: Poznańskie Dni Rodziny 2021: "Rodzina jak marzenie" - fundacja "Niebieski Koralik" promuje rodzicielstwo zastępcze. Też możesz pomóc

Z kolei Biblioteka Raczyńskich zaprasza na godz. 10 dorosłych i seniorów na „Porannik książkowy. Pistolet i stare koronki. Spotkanie z Katarzyną Dworaczyk”. Rozmowa o znanych Polkach, ich udziale w odzyskiwaniu niepodległości, obalaniu mitów, z którymi zmagały się pierwsze studentki będzie transmitowana na profilu biblioteki na Facebooku. Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk proponuje dzieciom i młodzieży (godz. 12, kanał YouTube) filmową podróż przez świat ekslibrisów.

Budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka jest na ukończeniu:

Natomiast Wielkopolskie Muzeum Niepodległości codziennie o godz. 12 zachęca do udziału w quizie edukacyjnym (transmisja na profilu muzeum na FB). Rodzinna Poradnia Psychologiczna „Na Śródce” Stowarzyszenie Pogotowie Społeczne zorganizowała warsztaty dla rodziców „5 pytań o emocje małych dzieci”, więcej informacji na fanpage poradni. Odbędą się one także w kolejnych dniach.

Stowarzyszenie Edukacyjno-Rozwojowe Si proponuje zajęcia językowe z instruktorem (godz. 18.15-19.15) oraz zajęcia doświadczalne (godz. 17-18), po ich zakończeniu będzie można ściągnąć opis eksperymentu ze strony. Linki do tych dwóch wydarzeń na profilu stowarzyszenia SI na FB.

Na konsultacje on-line w godz. 9.30-13.15 z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego z elementami prawa karnego zaprasza Książkiewicz Muchowicz Kancelaria Radców Prawnych. Na pytania dotyczące m.in. rozwodów, ustalenia kontaktów rodzica z dzieckiem będzie odpowiadał radca Michał Muchowicz. Trzeba się zarejestrować przesyłając na adres m.muchowicz@ksiazkiewicz-muchowicz imię, nazwisko, telefon, adres mailowy, na który zostanie wysłany link do spotkania na Zoomie.

Warto wiedzieć: Poznańskie Dni Rodziny rozpoczynają się w sobotę, 15 maja. Przygotowano ponad 120 wydarzeń online i na żywo. Każdy znajdzie coś dla siebie

Fani planszówek będą mieli okazję poznań najciekawsze gry logiczne. Opowiedzą o nich (transmisja na FB i YouTube) członkowie Stowarzyszenia Gier Planszowych Kości (godz. 10).

Środa

W środę o godz. 12 na profilu Centrum Inicjatyw Rodzinnych na FB będzie można obejrzeć spotkanie coachingowe dla mam z okazji Dnia Matki - „Nie. Doskonała Mama”. Natomiast w godz. 17-19 czynny będzie telefon „Senioralne pogaduszki” – 505 394 045, seniorzy będą mogli porozmawiać z wolontariuszkami, także seniorkami, Centrum Inicjatyw Senioralnych. Fundacja Barak Kultury o godz. 10 udostępni na You Tube kolejną bajkę z cyklu „Tęczowe opowieści” (playlista wszystkich bajek w serwisie You Tube), bajki są prezentowane codziennie o tej godzinie.

W godz. 16.30-18 (Zoom, Skype) trwać będzie drugie spotkanie „Akademia Zdrowej Rodziny – krąg porodowy”, podczas którego kobiety w ciąży będą mogły podzielić się swoimi doświadczeniami i obawami.

Fundacja Wspierania Rodziny „Niebieski Koralik” zaprezentuje na FB jeden z pięciu podcastów, które powstały z rodzinami zastępczymi. Celem tego działania jest promocja tej formy rodzicielstwa.

Która porodówka w Poznaniu jest najlepsza? Pewną wskazówką mogą być ankiety przeprowadzone wśród kobiet przez Fundację Rodzić Po Ludzku, które rodziły dzieci w poznańskich szpitalach. Kobiety oceniały m.in. postawę personelu, pomoc w opiece nad dzieckiem, wsparcie w karmieniu piersią, swobodę rodzenia, czy ogólne warunki w szpitalu. Na podstawie ocen powstał ranking.Zobacz, jak oceniono porodówki w Poznaniu ----->

Która porodówka w Poznaniu jest najlepsza? Zobacz ranking sz...

W parku Wilsona, w godz. 15-18 będzie można posłuchać poezji dla dzieci i młodzieży. Czytaniom będą towarzyszyć instalacje z tekstami utworów. Projekt „Wiersze w Parkach” zorganizowało Centrum Sztuki Dziecka wraz z Palmiarnią Poznańską.
Z kolei Wielkopolska Izba Adwokacka proponuje dorosłym i seniorom wykład "Prawo i rodzina- Władza rodzicielska - zakres, sposób wykonywania, piecza nad dzieckiem, naprzemienna opieka rodzicielska, kontakty z dzieckiem", po zakończeniu którego będzie możliwość zadawania pytań. Początek godz. 12, link i ID wydarzenia na stronie poznan.pl.

Stowarzyszenie Edukacyjno-Rozwojowe SI w godz. 9-10 zaprasza seniorów na gimnastykę, zajęcia poprowadzi instruktor, więcej na ten temat na fanpage stowarzyszenia SI.

Czwartek

W czwartek, o godz. 19 rozpocznie się webinarium „Jak kompleksowo wspierać rozwój dzieci ze specjalnymi potrzebami, które zorganizowało Wielkopolskie Centrum Fizjoterapii. Więcej informacji na ten temat – strona WCF; telefon: 787 051 134.
Muzeum Powstania Poznańskiego Czerwiec 1956 zaprezentuje o godz. 10 na kanale YouTube film „Poznajmy naszą rodzinę. Tworzenie drzewa genealogicznego”.

Stowarzyszenie Edukacyjno-Rozwojowe SI na czwartek przygotowało aż trzy wydarzenia, które będą dostępne na FB. W godz. 12-13 odbędą się „Rodzinne łamigłówki” czyli warsztaty poprawiające koncentrację, pamięć, logiczne myślenie. Proste przepisy na pyszne dania będzie można poznań w ramach programu „Gotowanie na ekranie” (godz. 17.15-18.15). A poprawić swoją kreatywność, zdolności manualne będzie można podczas zajęć „Kreatywni razem" (godz. 18.30-19.30).

Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa o godz. 16.30 rozpocznie na FB warsztaty domowe, pokaże jak przygotować batony wegetariański, crunchy, zdrowe ciasteczka.

Piątek

W piątek o godz. 10 Biblioteka Raczyńskich zaprasza na swój profil na FB na spotkanie z mieszkańcami Doliny Muminków.
Gry sportowe, zawody robienia dużych baniek, konkursy, uliczny teatrzyk japoński i wiele innych atrakcji, które odbędą się na parkingu i boisku przed halą przy ul. Chojnickiej 35, przygotowało Stowarzyszenie ASTER,

Weekend

W sobotę i niedzielę Wydawnictwo Miejskie Poznania zaprasza w godz. 9-14 młodzież szkół średnich na warsztaty dziennikarskie online, zajęcia w 10-osobowych grupach, zapisy mailem ([email protected]).

Stowarzyszenie Edukacyjno-Rozwojowe SI ponownie, tym razem w sobotę, w godz. 12-13 zaprasza na „Rodzinne łamigłówki”. Także na FB Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa pokaże jak uszyć kolorowe, wymyślne okulary do spania.

Fundacja Wsparcie i Rozwój zaWiRowanym organizuje o godz. 12 „zaWiRowaną grę terenową” w Lasku Marcelińskim (zapisy – mail: [email protected]). Ponadto w sobotę Stowarzyszenie Akademia Myśli przygotowało spacer online po Grunwaldzie (godz. 14), warsztaty tworzenia kompozycji ziołowych (Grunwaldzki Ogród Społeczny w parku Heweliusza, godz. 14.30).

Sprawdź również: Rodzina zastępcza: Dają etaty dla mamy i taty

Stowarzyszenie Edukacyjno-Rozwojowe SI na niedzielę ma trzy propozycje dostępne na FB: Eksperymenty (dla dzieci i młodzieży (godz. 10-11), Gotowanie na ekranie (przepisy z całego świata, godz. 11.15-12.15), Trening rodzinny (zajęcia z instruktorem, godz. 17-18).

Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa zachęca do wspólnego spaceru po Cytadeli (godz. 11), będzie okazja do rozmowy, skosztowania przekąsek, aktywności fizycznej, poznania się rodziców i opiekunów, a także dzieci. Warto wziąć udział w warsztatach serwisowania rowerów, które przygotowało Stowarzyszenie Akademia Myśli (niedziela, godz. 8.30, dostępne na stronie akademii).

Piknik rodzinny przed restauracją Rusałka odbędzie się w godz. 17-19. Fundacja Pogoda przygotowała wiele atrakcji dla dzieci (pokazy kuglarskie, żonglerska, malowanie twarzy), będzie poczęstunek i koncert. Trzeba wcześniej zarezerwować stolik (515 930 502), liczba uczestników ograniczona.

Zobacz też:

Kim są "madki"? Najogólniej mówiąc to młode matki, które nie grzeszą inteligencją, ale mają za to fioła na punkcie swoich dzieci. Ich problemy, poziom wiedzy i roszczeniowość budzą czasem osłupienie, czasem oburzenie, ale przeważnie gromki śmiech. Zobacz najlepsze ich teksty znalezione na forach internetowych, Facebooku i ogłoszeniach zebrane z różnych stron na Facebooku Zobacz najlepsze teksty madek ----->

Najlepsze teksty "madek" z forów, Facebooka i ogłoszeń w Int...

Która porodówka w Poznaniu jest najlepsza? Pewną wskazówką mogą być ankiety przeprowadzone wśród kobiet przez Fundację Rodzić Po Ludzku, które rodziły dzieci w poznańskich szpitalach. Kobiety oceniały m.in. postawę personelu, pomoc w opiece nad dzieckiem, wsparcie w karmieniu piersią, swobodę rodzenia, czy ogólne warunki w szpitalu. Na podstawie ocen powstał ranking.Zobacz, jak oceniono porodówki w Poznaniu ----->

Która porodówka w Poznaniu jest najlepsza? Zobacz ranking sz...

Poznański street-art zachwyca, ale żeby go odkryć, trzeba trochę się naszukać. Tomasz Bombrych, autor bloga TYPO Poznań i mapy "Z bliska/Z daleka", odnajduje najpiękniejsze malowidła na poznańskich budynkach i murach. Właśnie tworzy trzecią edycję mapy poznańskiej sztuki ulicznej. Jakie perełki znalazł w Poznaniu? Zobacz najpiękniejsze poznańskie murale --->

Poznań: Nieznane murale, które zachwycają. Zobacz najlepszy ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie