Prof. Jan Gawęcki z Uniwersytetu Przyrodniczego doktorem...

  Prof. Jan Gawęcki z Uniwersytetu Przyrodniczego doktorem honoris causa

  Katarzyna Sklepik

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Prof. Jan Gawęcki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbiera doktorat honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
  1/9
  przejdź do galerii

  Prof. Jan Gawęcki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbiera doktorat honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu ©Tomasz Lewandowski

  W piątek, do grona osób z najwyższą godnością akademicką na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu dołączył profesor Jan Gawęcki, któremu - Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - nadał tytuł doktora honoris causa.
  Profesor Jan Gawęcki to wybitny naukowiec z zakresu żywienia człowieka, jest także wieloletnim wiceprzewodniczącym Komitetu Nauk o Żywieniu Człowieka PAN, krzewicielem wiedzy o żywieniu oraz twórcą ogólnopolskiej olimpiady wiedzy o żywieniu.

  Honorowy doktorat to wynik wieloletniej współpracy naukowo - badawczej profesora z uniwersytetem wrocławskim w zakresie fizjologii i żywienia człowieka, a w szczególności w określaniu wartości odżywczych i prozdrowotnych żywności oraz genetycznych uwarunkowaniach reakcji organizmu na składniki pokarmowe.

  CZYTAJ TAKŻE:
  REKTOR GRZEGORZ SKRZYPCZAK MÓWI O PLANACH UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO

  NA UNIWERSYTECIE PRZYRODNICZYM STUDIUJĄ CHIŃCZYCY
  STUDENCI Z DIAMENTOWYMI GRANTAMI

  Tym samym profesor Jan Gawęcki dołączył do honorowych doktorów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, profesorów którzy uzyskali ten zaszczytny tytuł i są czynni zawodowo: multidoktora Andrzeja Dubasa, Tadeusza Calińskiego, Romana Hołubowicza i Włodzimierza Prądzyńskiego. Podczas uroczystości zorganizowanej przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu laureat wygłosił wykład na temat nauki o żywności i żywieniu w służbie społeczeństwa.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo