Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przemilczane tragedie w powojennej Polsce tematem nowej książki Leszka Adamczewskiego. Premiera drugiej części „Katastrof”

Sebastian Gabryel
Sebastian Gabryel
Jeden z większych fragmentów bombowca, który 10 czerwca 1952 roku spadł na Poznań. Obok leżą spalone szczątki jednej ze śmiertelnych ofiar katastrofy.
Jeden z większych fragmentów bombowca, który 10 czerwca 1952 roku spadł na Poznań. Obok leżą spalone szczątki jednej ze śmiertelnych ofiar katastrofy. Centralne Archiwum Wojskowe / Internet
W drugiej części „Katastrof” Leszek Adamczewski, wieloletni dziennikarz „Głosu Wielkopolskiego”, tropi najgłośniejsze, a czasem zupełnie przemilczane katastrofy, do jakich dochodziło w powojennej Polsce.

W przeciwieństwie do przypadków opisanych w tomie pierwszym, w swojej najnowszej książce pod tytułem „Katastrofy 2. Słynne i przemilczane tragedie w powojennej Polsce” Leszek Adamczewski zajmuje się również dramatami, jakie rozgrywały się w powietrzu.

– Czas zatarł szczegóły zatonięcia promu Jan Heweliusz, a wiedza o upadku na Poznań bombowca Pe-2FT została ukryta celowo. Informacje o pożarach szczecińskiej Kaskady i zabytkowych spichrzy w Bydgoszczy oraz o wybuchu w warszawskiej Rotundzie PKO i utajnionych przez władze komunistyczne katastrofach kolejowych z licznymi ofiarami, uzupełniają reportaże z tragicznych wypadków samolotów pasażerskich PLL LOT Kopernik i Kościuszko – czytamy w zapowiedzi książki, która jest świetną propozycją dla każdego miłośnika powojennej historii Polski.

Rzadkie pierwsze wydanie „Harry’ego Pottera” idzie pod młotek. Egzemplarz może osiągnąć cenę nawet 50 tys. funtów

Książka została wydana przez wydawnictwo Replika. Do 25 października można ją kupić z 40% rabatem oraz z dedykacją lub autografem autora. Więcej informacji: www.replika.eu.

Leszek Adamczewski to poznański pisarz i dziennikarz, który na swoim koncie ma blisko trzydzieści książek. Od samego początku twórczości, tj. debiutanckich „Złowieszczych gór”, tropi zagadkowe i tajemnicze zdarzenia z okresu drugiej wojny światowej, nierzadko pisząc również o losach skarbów kultury.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski