Przy Żonkilowej powstanie przedszkole. Ale nie w budynku...

  Przy Żonkilowej powstanie przedszkole. Ale nie w budynku szkoły, tylko obok

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przy Żonkilowej powstanie przedszkole. Ale nie w budynku szkoły, tylko obok
  1/5
  przejdź do galerii

  ©Archiwum szkoły

  W Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 przy ulicy Żonkilowej powstanie przedszkole, ale nie w istniejącym budynku. Zostanie ono dobudowane. W kosztach inwestycji poza miastem ma partycypować partner prywatny, który przez 10 lat będzie prowadził placówkę. – Przedszkole funkcjonowałoby na zasadzie publicznego czyli rodzice płaciliby za pobyt dziecka tyle ile w miejskiej placówce - podkreśla prezydent Mariusz Wiśniewski.
  Dyrektorka Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 przy ulicy Żonkilowej (w jego skład wchodzi Szkoła Podstawowa nr 78 i Gimnazjum nr 55) wystąpiła z propozycją utworzenia w kierowanej przez nią placówce przedszkola. Miała je poprowadzić Fundacja Familijny Poznań, która zobowiązała się do pokrycia części kosztów adaptacji pomieszczeń.

  Zobacz komentarz: Brawo, prezydent Wiśniewski!

  Ten pomysł wywołał konflikt w szkole. Propozycję oprotestowała większość nauczycieli i rodziców. Sprawą zajęła się komisja oświaty i wychowania Rady Miasta. Interweniował też Mariusz Wiśniewski. – Niech przedszkole powstanie, ale nie kosztem szkoły – podkreślali protestujący.

  Zobacz też: Żonkilowa: Niech przedszkole powstanie, ale nie kosztem szkoły

  Tę opinię podzieliło wielu radnych. – Obiektywnie nie ma miejsca na przedszkole w szkole niezależnie od tego, że pani dyrektor wystąpiła z taką inicjatywą – uważa Przemysław Alexandrowicz, radny PiS oraz szef komisji oświaty. – Zajęcie fragmentu auli oraz części korytarza z oknami na przedszkole jest wysoce niefortunnym rozwiązaniem. Po to budowano duże korytarze szkolne, żeby służyły nie tylko do przejścia, ale do rekreacji w czasie przerw.

  P. Alexandrowicz przypomina, że do zespołu szkół przy ul. Żonkilowej uczęszczają też niepełnosprawni uczniowie, między innymi z dysfunkcjami ruchu. To także z myślą o nich powstawały szersze korytarze szkolne. – Przedszkole w szkole spowoduje, że nasze dzieci będą uczyć się na dwie zmiany – obawia się jedna z mam.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo