MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Puchar Świata w kajakarstwie na poznańskiej Malcie, czyli kolejny sprawdzian przed igrzyskami w Paryżu. Wszyscy apelują o zachowanie spokoju

Radosław Patroniak
Radosław Patroniak
Trener kadry kajakarek, Tomasz Kryk ze swoją najbardziej utytułowaną "Atomówką", czyli multimedalistką olimpijską, Karoliną Nają
Trener kadry kajakarek, Tomasz Kryk ze swoją najbardziej utytułowaną "Atomówką", czyli multimedalistką olimpijską, Karoliną Nają Radosław Patroniak
W deszczowym dniu organizatorzy i bohaterowie zaczynającego się dziś Pucharu Świata , zaprosili  do  kibicowania kajakarzom    na Malcie. Wszyscy liczą, że jutro, 24 maja wyjdzie słońce i obsypie nas medalami.

– Z pogodą na zawodach bywa różnie. Nawet jak nie dopisze, to nie jest przecież wina organizatorów. Dla naszej federacji i zawodników poznański PŚ to jeden z ostatnich sprawdzianów przed igrzyskami, choć kadrę na Paryż ogłosimy dopiero po czerwcowych MP – tłumaczył Grzegorz Kotowicz, prezes Polskiego Związku Kajakowego.

Zobacz też: Rozmowa z Karoliną Nają: "Jakąś historię napisałam, ale jej nie skończyłam, bo jestem w drodze do Paryża"

O tym, że Poznań jest trwale związany z imprezami najwyższej rangi w kajakarstwie mówił z kolei dyrektor Wydziału Sportu w UM Poznania.

– Za dwa lata na Malcie będziemy mieli MŚ, a za dwa miesiące ME w maratonie kajakowym. Mnie najbardziej cieszy jednak to, że Poznań ma wśród zawodników uczestniczących w PŚ przedstawicieli aż czterech swoich klubów, czyli Posnanii, Enei Energetyka, AZS AWF i Warty. To najlepiej świadczy o tym, że inwestujemy w szkolenie młodzieży i zbieramy tego efekty na światowych imprezach – zauważył Maciej Piekarczyk.

Natomiast szef Wielkopolskiego Związku Kajakowego podziękował sponsorom i zaprosił kibiców do oglądania zmagań kajakarzy.

– Mieliśmy problemy z pomostami, ale ostatecznie je przezwyciężyliśmy i jestem pewien, że jako organizatorzy staniemy na wysokości zadania. Już teraz zapraszam wszystkich na lipcowy maraton z kajakami, który rozpoczną weterani na ME, a zakończy młodzież na zawodach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – podkreślił Ireneusz Pracharczyk.

Na konferencji prasowej nie zabrakło też akcentów sportowych i przekonania, że idziemy w słusznym kierunku.

– Jestem spokojny, ale jednocześnie też czujny. Sport ma to do siebie, że przed żadną imprezą nie można sobie przydzielić medali. Nic nie jest w nim zagwarantowane. Dlatego na każdym etapie przygotowań najbardziej przyda się nam pokora – przyznał trener „Atomówek”, Tomasz Kryk.

Towarzyszyła mu najbardziej znana i utytułowana zawodniczka, czyli Karolina Naja.

–Tak jak powiedział trener, kadra na igrzyska nie jeszcze zamknięta. Dlatego my do każdego startu podchodzimy bardzo profesjonalnie i z dużą motywacją. Jednocześnie robimy wszystko, by zachować spokój – mówiła kajakarka Posnanii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wyjazd reprezentacji Polski z Hanoweru na mecz do Hamburga

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski