RANKING 100: Dla małych i dużych. Wyniki zestawienia!

  RANKING 100: Dla małych i dużych. Wyniki zestawienia!

  Mateusz Pilarczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Publikujemy wyniki drugiej edycji Rankingu 100 - zestawienia największych firm Wielkopolski na podstawie ich wyników finansowych za 2011 rok. Nasi liderzy mieli obroty na poziomie aż 85 miliardów złotych!
  RANKING 100: Dla małych i dużych. Wyniki zestawienia!
  Jedna zbiorcza tabela pokazałaby zafałszowany obraz wielkopolskiej gospodarki, w której liczą się tylko najwięksi. Opieranie się przez Polskę kryzysowi zawdzięczamy małym i średnim przedsiębiorcom. Dlatego ranking "Głosu Wielkopolskiego" powstający we współpracy z BT&A podzielony jest na pięć kategorii, aby pokazać, którzy z tych małych mogą niedługo trafić do najbardziej prestiżowej kategorii - "Największych firm pod względem przychodów", które pokazujemy w pierwszym z pięciu zestawień.

  Jeronimo Martins Polska (właściciel Biedronki), VW, Imperial Tobacco Polska, Enea, GlaxoSmithKlin, Kompania Piwowarska, Philips Lighting Polska, Żabka, MAN - o tych firmach słyszały nawet osoby niezajmujące się ekonomią. To wielkopolskie, polskie i światowe marki, które napędzają gospodarkę naszego regionu dzięki sieci koproducentów.

  W rankingu chcieliśmy jednak pokazać też tych mniej znanych, których wynikami finansowymi możemy się pochwalić. Te firmy pokazujemy w rankingu "Firm z najwyższą dynamiką przychodów" i "Firm z najwyższą dynamiką zysku". Tu widać spółki, które rozwijają się prężnie i mają szanse dołączyć kiedyś do czołówki pierwszej tabeli.

  Zysk - to słowo napędza wszystkie biznesy. Firmy powstają po to, aby zarabiać. Dlatego osobno prezentujemy kategorię "Najlepszych firm pod względem zysków". Zestawienie to jest potrzebne, bo firmy z największym przychodem wcale nie muszą osiągać największych zysków. Dopiero porównanie kategorii daje pełen obraz gospodarki Wielkopolski, w której na szczególną uwagę zasługują ci najbardziej obrotni - pokazujemy ich w kategorii firm z "Najwyższą rentownością".

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? m.pilarczyk@glos.com

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (29)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Antynagroda dla PBG i HBP

  Poznań (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 11

  llllllllllllllllllllllllllllllllllllllaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa nnn


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Antynagroda dla PBG i HBP

  Poznań (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 11

  Z wysokich zeszłorocznych pozycji spadli wreszcie prezesi PBG Jerzy Wiśniewski i Hydrobudowy Polska Jerzy Ciechanowski. Przejmowali spółki, "wygrywali" przetargi na roboty. Żadnego kontraktu nie...rozwiń całość

  Z wysokich zeszłorocznych pozycji spadli wreszcie prezesi PBG Jerzy Wiśniewski i Hydrobudowy Polska Jerzy Ciechanowski. Przejmowali spółki, "wygrywali" przetargi na roboty. Żadnego kontraktu nie wykonali w terminie. Przez lata oszukiwali w wynikach podawanych giełdzie, pompowali finansowe zyski spółek aż balon pękł i wyszła prawda na wierzch, po czym ogłosili upadłość. PBG zanotowało w II kwartale br 1,6 mld zł strat i liczy na pomoc państwa, a HBP - 800 mln zł strat i ogłosiła likwidację spółki. Kto rozliczy prezesów ? Ciechanowski wykończył wcześniej Energopol Zielona Góra, Hb Wrocław, EP Poznań, Energopol-7 Poznań / Maxer, Maxer Trading W-wa i szereg innych zależnych spółek. Kilkanaście tysięcy pracowników posłał na bruk. Tego nie można zapomnieć !!! zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Antynagroda dla PBG i HBP

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

  w tym mojego męża:(

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kryzys wartości...Panowie działali na zlecenie....grupa trzymająca władzę

  Prawdziwy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 11

  ma sie w najlepsze...aleo już nie długo. Zobaczycie jak przy okazji kryzysu będzie walka na szczytach. Z jednej strony mamy "zachód" Niemcy, Anglia, Francja chcących coraz bardziej przyłączyć...rozwiń całość

  ma sie w najlepsze...aleo już nie długo. Zobaczycie jak przy okazji kryzysu będzie walka na szczytach. Z jednej strony mamy "zachód" Niemcy, Anglia, Francja chcących coraz bardziej przyłączyć Polskę do Europy a z drugiej grupę trzymającą władzę która dotychczas siadziała cicho bo kasa był z "dymania" narodu. Kasa się kończy, pożyszkodawcy chcą to co pożyczyli a grupa kas nie ma zamiaru oddawać. Jak bedzie trzeba to grupa zwróci się na wschód z prośbą o pomoc w zamian za następne 100 lat dymania narodu...i tak od pokoleń.
  Jest szansa że pozbędziemy się "tych złych" umoczonych prokuratorów, wojskowych, SB-ków. Trzeba wyczyścić i wyrwac plewy!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "nagrody" dla prezesów PBG i HBP

  K.Woch - anty PR (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 5

  Hydrobudowę Polska Ciechanowskiego przez lata chwalił co niemiara w Gazecie Giełdy PARKIET red. Krzysztof WOCH, po czym przeszedł do spółki na rzecznika prasowego - dyrektora PR.
  Wielu to...rozwiń całość

  Hydrobudowę Polska Ciechanowskiego przez lata chwalił co niemiara w Gazecie Giełdy PARKIET red. Krzysztof WOCH, po czym przeszedł do spółki na rzecznika prasowego - dyrektora PR.
  Wielu to wdziało , jak Amber Gold, nikt z dziennikarzy nie protestował. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo