MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rekrutacja do przedszkoli w Poznaniu 2020: Zakończył się pierwszy nabór. Co zrobić, gdy dziecko nie dostało się do żadnego przedszkola?

Anastazja Bezduszna
Anastazja Bezduszna
Justyna Dopierała
Justyna Dopierała
W poniedziałek, 20 kwietnia opublikowano listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkoli w Poznaniu. kandydatów niezakwalifikowanych do żadnej placówki jest 942. Rodzice tych dzieci mogą odwoływać od decyzji komisji lub wziąć udział w naborze uzupełniającym w czerwcu.
W poniedziałek, 20 kwietnia opublikowano listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkoli w Poznaniu. kandydatów niezakwalifikowanych do żadnej placówki jest 942. Rodzice tych dzieci mogą odwoływać od decyzji komisji lub wziąć udział w naborze uzupełniającym w czerwcu. Piotr Sawczuk
20 kwietnia o godz. 12.00 opublikowano listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkoli w Poznaniu. Rodzice do 16 kwietnia mieli czas na potwierdzenie woli uczęszczania do placówki, w której kandydat został wcześniej zakwalifikowany. Po ogłoszeniu list ostatecznych, liczba dzieci nieprzyjętych do żadnej placówki wynosi 942. Co powinni zrobić rodzice, których dzieci nie dostały się do przedszkola?

W poniedziałek, 20 kwietnia, zgodnie z harmonogramem rekrutacji, opublikowano listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkoli w Poznaniu. Ogłoszenia na stronach internetowych placówek pojawiły się o godzinie 12. Teraz rodzice dzieci nieprzyjętych do placówek mogą albo odwoływać się od decyzji, albo wziąć udział w naborze uzupełniającym w czerwcu.

Czytaj także: Rekrutacja do przedszkoli: ogłoszone listy zakwalifikowanych kandydatów. Gdzie znaleźć wyniki rekrutacji do przedszkola w Poznaniu?

9 kwietnia opublikowano listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkoli w Poznaniu. Rodzice po zapoznaniu się z listami mieli do 16 kwietnia czas, by zadeklarować wolę uczęszczania dziecka do przedszkola. Ostateczne listy opublikowano w poniedziałek w południe.

Sprawdź też:

Prawie tysiąc dzieci nie dostało się do przedszkola w Poznaniu

Ogólna liczba dzieci niezakwalifikowanych do żadnej placówki wynosi obecnie 942.

– W tej liczbie jest 179 dzieci, których nieprzyjęcie jest spowodowane tym, że rodzice nie potwierdzili woli uczęszczania do przedszkola lub oddziału przedszkolnego – przyznaje Hanna Janowicz z Wydziału Oświaty w Poznaniu. – Przyjęto natomiast 3937 przedszkolaków – dodaje.

Harmonogram rekrutacji uzupełniającej dostępny jest tutaj: Rekrutacja do przedszkoli w Poznaniu 2020: Kiedy rozpoczyna się rekrutacja i za co można zdobyć punkty? [ZASADY I HARMONOGRAM REKRUTACJI]

Miasto od 2016 roku zwiększyło o tysiąc liczbę miejsc w przedszkolach samorządowych. Łącznie na rok szkolny 2020/2021 dostępnych miejsc było 17 400. Na maluchów, po publikacji poniedziałkowych list czekają jeszcze 1592 miejsca w przedszkolach samorządowych, oddziałach przedszkolnych i placówkach publicznych prowadzonych przez inny organ.

– Mam dwójkę dzieci, chciałabym, by poszły do jednego przedszkola. Wybrałam dwie placówki – jedną blisko domu, drugą blisko pracy. Niestety, do żadnej się nie dostaliśmy – opowiada Magdalena, mama trzyletniej Amelii i czteroletniego Tomasza. – Nie wiem, czy uda mi się skierować ich do jednej placówki, a tym bardziej gdzieś blisko domu, dlatego zaczynam szukać prywatnego przedszkola – dodaje.

Sprawdź też:

Co z dziećmi, które nie dostały się do przedszkola?

Rodzice dzieci, które nie dostały się do żadnego przedszkola lub zostały przyjęte do placówki dalszego wyboru, mogą złożyć odwołanie do komisji rekrutacyjnej, a następnie do dyrektora przedszkola lub szkoły. Mają na to 7 dni od ogłoszenia listy przyjętych kandydatów. Z uwagi na istniejące zagrożenie epidemiologiczne i ograniczenia w przemieszczaniu się, odwołanie można składać bezpośrednio drogą mailową.

Zobacz także: Rekrutacja do podstawówek w Poznaniu na rok szkolny 2020/2021: Rozpoczął się nabór do klas IV i VII w szkołach utworzonych po gimnazjach

W przypadku, gdy kandydat nie zostanie przyjęty do żadnej placówki, rodzic otrzyma imienne skierowanie dla swojego dziecka do przedszkola, szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi lub przedszkola publicznego prowadzonego przez inny organ, które dysponuje wolnymi miejscami. Skierowania będą sporządzane od 19 maja do 19 czerwca.

Rodzic, który nie skorzysta z takiego skierowania, może brać udział w rekrutacji uzupełniającej, która rozpocznie się 22 czerwca. Uczestniczyć w niej będą przedszkola, które dysponować będą jeszcze wolnymi miejscami. Składanie wniosków w rekrutacji uzupełniającej potrwa do 25 czerwca.

Zobacz też:

Kim są "madki"? Najogólniej mówiąc to młode matki, które nie grzeszą inteligencją, ale mają za to fioła na punkcie swoich dzieci. Ich problemy, poziom wiedzy i roszczeniowość budzą czasem osłupienie, czasem oburzenie, ale przeważnie gromki śmiech. Zobacz najlepsze ich teksty znalezione na forach internetowych, Facebooku i ogłoszeniach zebrane z różnych stron na Facebooku Zobacz najlepsze teksty madek ----->

Najlepsze teksty "madek" z forów, Facebooka i ogłoszeń w Int...

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski