Reprezentacja Polski U-21. Remis z Finlandią na stadionie Polonii Warszawa. Naszą drużynę uratował karny w ostatniej doliczonej minucie

Jacek Czaplewski
Reprezentacja Probierza cudem nie przegrała z Finlandią. Uratował nas karny
Reprezentacja Probierza cudem nie przegrała z Finlandią. Uratował nas karny PAP/Piotr Nowak
Reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała z Finlandią 1:1. Mimo obecności w składzie Kacpra Kozłowskiego, Filipa Marchwińskiego czy Aleksandra Buksy Biało-Czerwoni wypadli blado. Dopiero tuż przed ostatnim gwizdkiem z rzutu karnego wyrównał wprowadzony Szymon Włodarczyk.

Reprezentacja U-21. Polska - Finlandia 1:1

To trzeci remis w siódmym meczu towarzyskim za kadencji Michała Probierza.

Polska oddała w pierwszej połowie więcej strzałów, ale to Finowie jako jedyni cieszyli się z gola. Po nierozważnym faulu w 15 minucie piłkę skutecznie wstrzelił z rzutu wolnego Leo Walta. Wykorzystał niezdecydowanie ostatniego obrońcy i bramkarzy.

- To było nieprzyjemnie dośrodkowanie dla bramkarza, ponieważ piłka leciała nisko i każdy tak naprawdę mógł ją strącić. W takich momentach musisz czekać, co się wydarzy. Niestety się nie udało, zostałem jeszcze trafiony w czubek buta - potwierdził w rozmowie z TVP Sport Kacper Tobiasz.

Z trybun przy Konwiktorskiej grze przyglądali się m.in. Paweł Janas, Jerzy Brzęczek, Jarosław Bieniuk, Piotr Stokowiec czy Adam Matysek. W tym samym czasie cztery kilometry dalej pierwsza reprezentacja ćwiczyła na PGE Narodowym po raz ostatni przed piątkowym meczem z Niemcami.

od 16 lat

Polska nie uwolniła swojego potencjału

Sporą aktywność w naszej drużynie wykazał Kajetan Szmyt. Skrzydłowy Warty Poznań wykreował większość groźnych akcji. - Jest bezsprzecznie najlepszy na boisku - komplementował w przewie były selekcjoner reprezentacji Polski, Jerzy Brzęczek.

Mimo dziesięciu zmian przeprowadzonych w drugiej połowie gra Polski nie drgnęła. - Chłopcy mają być bezpośrednim zapleczem seniorskiej reprezentacji, ale dziś nie dali argumentów - stwierdził były obrońca Marek Wasiluk komentujący mecz w TVP Sport. - Wynik nie jest przypadkowy - dodawał siedzący obok niego Maciej Iwański.

Tuż przed końcowym gwizdkiem uratowali nas sędzia i Finowie. Po faulu w polu karnym jedenastkę wykorzystał Szymon Włodarczyk. Zmiennik w ataku uderzył pewnie w prawy róg.

W poniedziałek (19 czerwca) Polskę czeka jeszcze sparing z Czarnogórą w Podgoricy. Początek o godzinie 20:15. Kolejne spotkania jesienią - już o stawkę. We wrześniu zagramy z Kosowem i Estonią w eliminacjach Euro.

U-21 Polska - Finlandia 1:1 (0:1)

Bramka: Włodarczyk 96' (k.) - Walta 15'
Żółte kartki: Szymański, Krzyżak - Marhiev, Sadiku, Koski.
Spotkanie rozegrano na stadionie Polonii Warszawa.

Polska: Tobiasz - Szymański (46' Lipkowski), Pingot (65' Wójtowicz), Peda (84' Krzyżak) - Kłudka (46' Pyrka), Kozłowski (74' Troć), Kałuziński (83' Bukowski), Wędrychowski (66' Karasek) - Marchwiński (66' Biegański), Szmyt (73' Lukoszek), Buksa (66' Włodarczyk).

Reprezentacja Probierza cudem nie przegrała z Finlandią. Uratował nas karny TVP Sport

REPREZENTACJA w GOL24

Czwartek to bardzo szczególny dzień w historii Warty Poznań. W dniu 111. urodzin zasłużony polski klub przedstawił swój nowy herb, czyli literę W wpisaną w zielony okrąg. Podczas konferencji zaprezentowano także wizualizację tego, jak w przyszłości miałby wyglądać kompletnie zmodernizowany "Ogródek", czyli stadion przy Drodze Dębińskiej 12. - Projekt obiektu ma być wkrótce gotowy i na jego podstawie będzie można dokonać wyceny inwestycji, a następnie ogłosić przetarg na wykonanie prac budowlanych. Autorem projektu będzie firma Koszt-Bud - informuje Warta Poznań na swojej stronie, dołączając cztery grafiki. Co rzuca się w oczy? Przede wszystkim wszechobecna zieleń kojarzona z klubem - zieleń na spodziewanych krzesełkach czy roślinach oplatających fasadę obiektu. Póki co to jednak melodia przyszłości. Warta na kolejny sezon wybiera się rozgrywać domowe mecze do Grodziska Wielkopolskiego, ponieważ obecny "Ogródek" nie spełnia wymogów licencyjnych nawet 1 ligi...

Tak miałby wyglądać nowy stadion Warty Poznań. Przedstawiono...