Rezerwy Lecha wygrały w trzeciej lidze. Zobacz wszystkie wyniki

MAC, LUMAR
Paweł Tomczyk znów zdobył gola dla Lecha II
Paweł Tomczyk znów zdobył gola dla Lecha II Adrian Wykrota
Po 23. kolejce spotkań w grupie II trzeciej ligi liderem tabeli pozostała Gwardia Koszalin, mimo, że swój mecz z KS Chwaszczyno rozegra dopiero w piątek. Na drugiej pozycji umocnił się Lech II Poznań, który pokonał Wdę Świecie 1:0 i traci do Gwardii trzy punkty.
Dwa bilety na mecz Lech-Ruch w cenie 40 zł!
Tylko razem z prenumeratą cyfrową Głosu Wielkopolskiego. Sprawdź ofertę >>

Mecz rezerw Kolejorza z Wdą rozpoczął się pół godziny później z powodu opóźnionego przyjazdu drużyny gości do Wronek. Piłkarzom ze Świecia, którzy wyszli na boisko niemal bezpośrednio z autokaru nie przeszkodziło to stawić lechitom zacięty opór. Dopiero w 67. minucie zwycięską bramkę dla Lech II zdobył przeważnie niezawodny wiosną Paweł Tomczyk.

W zapowiadającym się chyba najciekawiej spotkaniu derbowym Polonia Środa Wielkopolska pokonała przed własna widownią Sokoła Kleczew. 2:0. Polonia coraz bardziej ucieka ze strefy zagrożonej spadkiem, Sokół coraz bardziej straci dystans do czołówki.

Cenny punkt zdobył walczący o bezpieczną lokatę Górnik Konin, który zremisował w Gdyni z trzecim w tabeli Bałtykiem 2:2. Koninianie i tak mogą odczuwać niedosyt, bo po golach Aleksa Sieradzkiego i Macieja Adamczewskiego prowadzili 2:0, a gdynianie wyrównali w 83. minucie. Wyjazdowe zwycięstwo odniósł też KKS 1925 Kalisz, pokonując 2:1 coraz słabszą Vinetę Wolin. Wielki zawód sprawił natomiast swym sympatykom Jarota Jarocin przegrywając u siebie ze Świtem Skolwin aż 0:5. Największa niespodzianka to remis Elany Toruń u siebie ze zdecydowanym outsiderem rozgrywek Świtem Manowo 2:2

Liderem klasyfikacji strzelców jest nadal Łukasz Stasiak (GKS Przodkowo) – 19 goli, który w przegranym przez jego zespół meczu wyjazdowym z rezerwami Pogoni Szczecin, nie powiększył swojego dorobku. Gospodarzom zadanie ułatwił fakt, że od 43 minuty rywale grali w dziesiątkę.

23. kolejka trzeciej ligi (grupa II)
Elana Toruń – Leśnik Manowo 2:2 (0:1). Bramki: 0:1 Jacek Karpiński (11), 1:1 Patryk Aleksandrowicz (71), 2:1 Krystian Tomaszewski (73), 2:2, Seweryn Fijołek (80).

Pogoń II Szczecin – GKS Przodkowo 1:0 (0:0). Bramka: Mateusz Bochnak (70).

Lech II Poznań – Wda Świecie 1:0 (0:0). Bramka: Paweł Tomczyk (67).

Jarota Jarocin – Świt Skolwin 0:5 (0:3). Bramki: 0:1 Paweł Krawiec (25. karny), 0:2 Krzyszfof Filipowicz (41), 0:3 Filipowicz (44), 0:4 Kamil Walków (75), 0:5 Adam Ładziak (90+2).

Polonia Środa Wielkopolska – Sokół Kleczew 2:0 (1:0), Bramki: 1:0 Krystian Pawlak (21), 2:0 Jakub Solarek (84).

Vineta Wolin – KKS 1925 Kalisz 1:2 (1:1). Bramki:1:0 Adam Nagórski (20),1:1 Rafał Jankowski (35), 1:2 Jankowski (75. karny).

Chemik Bydgoszcz – Pogoń Lębork 0:1 (0:0). Bramka: Fabian Słowiński (62).

Bałtyk Gdynia – Górnik Konin 2:2 (0:1). Bramki:: 0:1 Aleks Sieradzki (30), 0:2 Maciej Adamczewski (50), 1:2 Tomasz Bejuk (62), 2:2 Piotr Ruszkul (83).