Rower elektryczny, czyli sposób na ruch bez nadmiernego wysiłku.

reklama
Udostępnij:

*

Jak działa rower elektryczny? Czy muszę pedałować, żeby nim jechać?
Rower elektryczny na pierwszy rzut oka nie różni się od zwykłego roweru. Bliższe przyjrzenie się e-bikowi pozwoli dostrzec trzy główne elementy, które go wyróżniają: silnik umieszczony najczęściej w jednym z kół, bateria oraz kontroler umożliwiający sterowanie zakresem wspomagania jazdy. Na rowerze elektrycznym musimy pedałować, ponieważ silnik elektryczny zaczyna nas wspomagać dopiero wtedy, kiedy sami zaczniemy napędzać rower. Niemniej dzięki regulacji siły wspomagania owo pedałowanie jest bardzo przyjemne, ponieważ prawie nie czujemy oporu. Robi się to łatwo bez nadmiernego wysiłku. Dodatkowo im szybciej obracamy korbą, tym mocniej silnik elektryczny nas wspomaga.

Czy zatem można jeździć rowerem elektrycznym bez włączonego wspomagania? Co się stanie kiedy bateria się wyczerpie?

Oczywiście rowerami elektrycznymi można jeździć tak, jak zwykłym rowerem. Nasze rowery posiadają pełne wyposażenie obejmujące przerzutki, hamulce (często hydrauliczne tarczowe), oświetlenie, bagażniki itp. Kiedy wyczerpie się bateria wystarczy ją podłączyć do ładowania na kilka godzin i znów możemy się cieszyć pełnym zasięgiem wspomagania, który sięga ponad sto kilometrów.

Jaki jest koszt roweru elektrycznego?
Nasza oferta obejmuje prawie trzydzieści różnych modeli rowerów elektrycznych począwszy od niewielkich składanych, przez miejskie i trekkingowe, kończąc na górskich czy stylowych cruiserach. Ceny zaczynają się od nieco ponad 3000 zł, ale większość modeli oscyluje między 3500 a 4500 zł. Oprócz tradycyjnej formy płatności oferujemy możliwość zakup kartą oraz na raty.

Gdzie można kupić rower elektryczny i czy można skorzystać z jazdy testowej?
Zapraszam do pierwszego i jedynego w Poznaniu salonu rowerów elektrycznych Powerbikes przy ul. Grunwaldzkiej 238, gdzie oferujemy rowery testowe i każdy może spróbować jazdy zanim podejmie decyzję o zakupie. Niebawem uruchamiamy także wypożyczalnię rowerów elektrycznych, co umożliwi jeszcze dokładniejsze testowanie przez dłuższy okres czasu. Dodatkowo Klient nie będzie obciążony kosztem wypożyczenia, jeśli zdecyduje się na zakup roweru.

www.powerbikes.pl

Wideo