Ruch Chorzów - Lech Poznań 0:1

RP
Mikołaj Suchan
Po 16 latach finał Pucharu Polski wrócił na Stadion Śląski. Piłkarze Ruchu mieli szansę na zdobycie po raz czwarty w swej historii Pucharu Polski. Ale to Lech Poznań ma piąte takie trofeum.

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie zagrał Mazurek Dąbrowskiego.

0 min. Rozpoczyna Lech

1 min. Żółta kartka dla Jezierskiego za faul na Arboledzie

3 min. Na stadionie Śląskim jest ok. 30 tys. widzów. 9 tys. przyjechało na mecz z Poznania

5 min. Atakował Lech, a Ruch przejął piłkę. Próba wyprowadzenia kontry zakończyła się niepowodzeniem

7 min. Niepewna interwencja Pilarza

8 min. Rzut rożny dla Ruchu

9 min. Dwa dośrodkowania, najpierw Balaza i Brzyskiego zablokowali obrońcy Lecha, a po chwili strzał Adamskiego przeleciał obok bramki Turiny

10 min. Piłka wybita przez Arboledę wylądowała u Pilarza

11 min. Ruch atakuje bramkę Lecha. Nowacki podaje do Jezierskiego, ale ten nie trafił głową w bramkę. Piłka minimalnie mija okno.

15 min. Faul na Nowackim

16 min. Uderzenie Pulkowskiego zablokował obrońca i dopiero po chwili podniósł się z murawy

17 min. Adamski sfaulował rywala i będzie rzut wolny z narożnika pola karnego. Niecelnie

17 min. Piłka przeszła przez mur, ale została wybita na rzut rożny

18 min. Pilarz z najwyższym trudem obronił strzał głową Tanevskiego

19 min. Kolejny wolny dla Lecha. Piłka wybita przez Brzyskiego na aut.

20 min. Groźnie pod bramką Ruchu. Rengifo w znakomitej sytuacji w ostatniej chwili został zablokowany przez Adamskiego.

22 min. Faul Balaza na Peszce

22 min. Kartka dla Bandrowskiego za próbę wymuszenia rzutu karnego

23 min. Lech dominuje na boisku

27 min. Medycy na boisku. Faulowany piłkarz Lecha, Michał Pulkowski

29 min. Znów groźnie pod bramką Ruchu, ale Lech nie wykańcza akcji. Rożny dla Lecha

31 min. Próba strzału na bramkę Lecha. Jezierski miał świetną okazję, ale źle przyjął piłkę po rzucie z autu i wyjechał z nią poza linię końcową

33 min. Lech usiłuje montować akcją na połowie Ruchu. Aut dla gospodarzy

35 min. Lech groźnie atakował, ale źle przyjął Rengifo i piłkę złapał Pilarz

38 min. Akcja Ruchu na bramkę, wybija Turina

40 min. Kolejny atak Ruchu, kontra Lecha i interwencja Pilarza

43 min. Lech pod polem karnym Ruchu. Murawski bez szans na dośrodkowaniem

45 min. Sędzia doliczył minutę

46 min. Faul na Baranie, chwilę wcześniej wspaniałą interwencją popisał się Adamski

46 min. Przerwa

46 min. Drużyny wychodzą na murawę. Rozpoczyna się druga połowa meczu

47 min. Piękny strzał Rengifo głową, Pilarz skutecznie broni

48 min. Baran zatrzymał akcję Lecha

49 min. Kolejna akcja Lecha, strzał z dystansu ale piłka przechodzi nad poprzeczką

50 min. Lech idzie lewym skrzydłem, ale dośrodkowanie nie trafia do adresata

51 min. Bramka dla Lecha. Peszko z prawej strony ogrywa Pilarza

53 min. Jeszcze jedna akcja Lecha zakończona strzałem. Tym razem bezskutecznym

55 min. Zmiana w Ruchu. Za Nowackiego wchodzi Artur Sobiech

59 min. Róg dla Lecha. Arboleda uderza głową, ale niecelnie

61 min. Wolny dla Ruchu po faulu na Baranie

60 min. Strzela Brzyski, ale Turina pewnie broni

63 min. Faul na Balazu, który próbował wybić piłkę

65 min. Kolejna zmiana w Ruchu. Na boisko wchodzi Janoszka za Jezierskiego

68 min. Żółta kartka dla Grodzickiego za niesportowe zachowanie

69 min. Piłkarz Lecha chciał zaskoczyć Pilarza z dystansu; piłka przeleciała nad bramką

73 min. Będzie rożny dla Lecha

73 min. Injac zastąpił Stilicia

75 min. Wolny dla Lecha

76 min. Arboleda znów pod bramką Ruchu, ale nieskutecznie

77 min. Za Pulkowskiego wchodzi Straka

78 min. Mocną piłkę w pole karne Lecha blokuje obrońca. Lech od własnej bramki

79 min. Jakubowski bardzo ryzykownie zagrał do Pilarza

80 min. Bandrowski na spalonym

82 min. Pod bramką Lecha ostra akcja Ruchu, ale Turina odgrywa strzał

85 min. Biało - niebiesko pod bramką Ivana Turiny

87 min. W polu karnym Lecha do główki skakał Adamski

87 min. Rengifo był bliski przejęcia piłki

89 min. Zmiana w Lechu, Peszko schodzi, Wilk wchodzi

91 min. Sędzia doliczył 2 minuty

90+1 min. Zmiana w Lechu, Durdević zmienił Lewandowskiego

90+3 min. Żółta kartka dla Turiny

90+3 min. Koniec meczu, wygrywa Lech Poznań

Materiał oryginalny: Ruch Chorzów - Lech Poznań 0:1 - Dziennik Zachodni