Ruch Chorzów - Lech Poznań 1:3 [WYNIK]

SZKI
Kolejorz musi sobie poradzić w Chorzowie bez kontuzjowanego Karola Linettego
Kolejorz musi sobie poradzić w Chorzowie bez kontuzjowanego Karola Linettego Maciej Urbanowski
Lech Poznań pokonał na wyjeździe Ruch Chorzów 3:1. Ozdobą spotkania były fantastyczne gole Macieja Gajosa i Darko Jevticia.

W końcówce pierwszej połowy Maciej Gajos popisał się fantastycznym uderzeniem zza pola karnego. Po przerwie drugiego gola dla Kolejorza dołożył Darko Jevtić.

Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Mariusza Stępińskiego, ale kilka minut później kolejnym niesamowitym trafieniem popisał się Jevtić.

PRZED MECZEM: Największym osłabieniem w szeregach mistrza Polski jest brak liderów: Szymona Pawłowskiego oraz Karola Linettego.

Do Chorzowa nie pojechał też Kamil Jóźwiak, który ma problemy z plecami. W Poznaniu zostali też bramkarz Mateusz Lis, Marcin Robak oraz Nicki Bille Nielsen.

Starcie z Ruchem Chorzów to dla Kolejorza kolejny mecz z gatunku "o sześć punktów". Chorzowianie są w bardzo dobrej formie. W ostatniej kolejce po interesującym, pełnym zwrotów akcji i emocji pojedynku, odczarowali stadion Pogoni (3:2). Ruch ponad 13 lat czekał na zwycięstwo w Szczecinie, a sukces zapewnił Patryk Lipski, który w ostatnim kwadransie zdobył dwa gole.