MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ruch na Śródce może się zmienić. Jak?

Bogna Kisiel
Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły w Hyćce do 15 marca lub przesłać  pocztą elektroniczną na adres stowarzyszenie.srodeja@gmail.com.
Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły w Hyćce do 15 marca lub przesłać pocztą elektroniczną na adres [email protected]. Waldemar Wylegalski
Uspokojenie i uporządkowanie ruchu na Śródce - to cel. Najważniejszy ma być pieszy i jego bezpieczeństwo. Ale pomyślano też o właścicielach aut. To założenia społecznej koncepcji zmian organizacji ruchu na Śródce. Trwają konsultacje w tej sprawie.

Trwają konsultacje, dotyczące zmian w organizacji ruchu na Śródce.

Czytaj też:

– Nie jest to nasza autorska koncepcja, przygotowana wyłącznie przez nas – zaznacza Zbysław Jankowski, wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Śródki i Okolic „Śródeja”. I wyjaśnia, że w jej opracowaniu brali udział między innymi mieszkańcy, przedstawiciele instytucji oraz organizacji funkcjonujących na tym obszarze, Zarząd Dróg Miejskich czy Miejski Inżynier Ruchu.

Pomysł uporządkowania i uspokojenia ruchu na Śródce zrodził się dwa lata temu podczas spotkania z mieszkańcami w Bramie Poznania. Nie było to łatwe, choćby z uwagi na skomplikowaną sytuację własnościową na tym terenie.
Konsultowana właśnie społeczna koncepcja zmian w organizacji ruchu na Śródce zakłada realizację proponowanych rozwiązań w pięciu etapach.

– Zamiast ograniczania miejsc parkingowych, najpierw proponujemy zwiększyć ich liczbę – mówi Z. Jankowski.

Zdaniem współtwórców koncepcji, jeśli mieszkańcy będą mieli parkingi do dyspozycji, to łatwiej przyjdzie im pogodzić się z „wyrzucaniem” samochodów z niektórych ulic.

Czekają na uwagi

Nie tylko mieszkańcy Śródki mogą odnieść się do proponowanych zmian w organizacji ruchu w tej części miasta. Uwagi i opinie należy składać do 15 marca w restauracji „Hyćka” przy ul. Rynek Śródecki 17 lub przesłać pocztą elektroniczną na adres [email protected].

To nie cała treść artykułu - więcej znajdziesz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski