Rugbystki Black Roses przegrały dopiero w finale

Black Roses Posnania
Black Roses Posnania Waldemar Wylegalski
W Warszawie, z udziałem dziewięciu zespołów rozegrany został czwarty turniej mistrzostw Polski kobiet w rugby. Po raz kolejny w meczu finałowym spotkały się dwie najlepsze drużyny w naszym kraju: mistrzynie Polski Biało-Zielone Ladies Lechia Gdańsk oraz wicemistrzynie:Black Roses Posnania Poznań. Ponownie lepsze okazały się gdańszczanki, które wygrały 17:10.

W eliminacjach rugbystki Black Roses bardzo pewnie pokonały Błyskawice Wrocław 31:0 oraz Diablice Ruda Śląska 33:5, a w półfinale rozgromiły drużynę Feta Rugby Olsztyn 50:0.

W meczu o trzecie miejsce AZS AWF Warszawa pokonał Fetę. Najlepszą zawodniczką warszawskiego turnieju uznana została Hanna Maliszewska (Biało-Zielone).

Mistrzostwa Polski składają się z ośmiu turniejów, a ten rozegrany w Warszawie był ostatnim w tym roku. Kolejne dwa turnieje odbędą się w Warszawie, a gospodyniami będą RC Legia i Ladies Frogs, potem rugbystki walczyć będą w Poznaniu i Krakowie.