Samozwańczy rzecznik studentów pod sąd

  Samozwańczy rzecznik studentów pod sąd

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Do poznańskiego sądu wpłynął wniosek prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania wobec Anglika, który w maju ubiegłego roku znieważył ówczesnego rektora poznańskiego Uniwersytetu Medycznego.
  Staromiejska prokuratura zaproponowała dla niego roczny okres próby. Jeżeli w tym czasie ponowi swoje karygodne zachowania, stanie jako oskarżony przed sądem. Ponadto prokurator uznał, iż sąd winien nałożyć na niego obowiązek przeproszenia profesora oraz wpłacenia 500 zł na cel społeczny.
  12 maja ubiegłego roku 55-letni Andrew H. wtargnął do gabinetu rektora Uniwersytetu Medycznego - jako samozwańczy przedstawiciel studentów anglojęzycznych. Chciał natychmiast rozmawiać z rektorem. Ten akurat był zajęty. Poprosił Anglika o opuszczenie gabinetu. Andrew H. stwierdził, że może wchodzić, kiedy zechce.

  W obecności świadków obraził profesora słowem "asshole", czyli po polsku: "dupek". Samą uczelnię - jak również policję, którą chcieli wezwać pracownicy - potraktował epitetem, który można przetłumaczyć jako "pieprzona".

  Mało to, jeszcze tego samego dnia - wyraźnie zadowolony ze swojego wystąpienia - porozsyłał e-maile, między innymi do studentów UM, w których opisał swoją wizytę w rektorskim gabinecie.
  Porównał w nich profesora do cara Mikołaja, zarzucił mu krótkowzroczność, arogancję i niekompetencję, działanie na szkodę uczelni i "domaganie się pieniędzy, na które nie zasługuje". Relacjonując incydent przyznał, że specjalnie otworzył drzwi sekretariatu.

  - Na tyle szeroko, by każdy w promieniu 400 metrów mógł usłyszeć - pisał Andrew H., dodając: - Ostatnią rzeczą, o jakiej marzy rektor polskiej uczelni, jest poniżenie w obecności pracowników.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo