Siatkówka: Atomowy początek Enei Energetyka Poznań w I lidze. Energetyczne dziewczyny wygrały w Krośnie. Drugie miejsce pilanek we Wrocławiu

Siatkarki Enei Energetyka mimo licznych zmian w składzie pokazują, że nie straciły na wartości w I lidze Fot. Elżbieta Skowron
Podobnie jak w poprzednim sezonie bardzo dobrze weszły w sezon zawodniczki Enei Energetyka Poznań. Podopieczne Marcina Patyka wygrały w niedzielę z Karpatami w Krośnie i bez straty seta prowadzą w I lidze.

Tylko w pierwszym secie poznanianki toczyły równorzędny bój z rywalkami. W kolejnych dwóch partiach dominacja Enei była tak samo wyraźna jak w inauguracyjnym pojedynku z Budowlanymi Toruń.

We Wrześni doszło natomiast do starcia dwóch czołowych drużyn poprzedniego sezonu. Lepiej rozpoczęli je „pomarańczowi”, wygrywając dwie pierwsze partie. Jak się okazało były to miłe złego początki, bo goście z Tomaszowa po dwóch porażka z rzędu koniecznie chcieli wrócić do domu z jakąś punktową zdobyczą i po heroicznej walce w czwartym i piątym secie dopięli swego. Po czterech kolejkach w I lidze siatkarzy prowadzi Stal Nysa.

Tymczasem siatkarki w ekstraklasie mają za sobą ostatnie sprawdziany przed inauguracją sezonu ligowego. Energa MKS Kalisz w sparingu z wicemistrzem Polski, Budowlanymi przegrała w Łodzi 2:3.

Z kolei pilanki brały udział w sobotę i niedzielę w VIII Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej we Wrocławiu. W półfinale Enea PTPS wygrała z Arisem Saloniki 3:1. W finale pilanki okazały się jednak gorsze od wrocławianek, które zwyciężyły 3:2.

I liga kobiet: Karpaty Krosno – Enea Energetyk Poznań 0:3 (23:25, 15:25, 14:25); I liga mężczyzn: Krispol Września – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3 (25:17, 28:26, 13:25, 24:26, 12:15)