Siedlce: Cztery medale wielkopolskich kolarzy w młodzieżowej olimpiadzie

Robert Domżał
Wielkopolscy sportowcy uczestniczący w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Siedlcach zajmują drugie w klasyfikacji medalowej. Z jedenastu medali jakie ma już Wielkopolska cztery zdobyły kolarki i kolarze. Prowadzi województwo dolnośląskie.

Dla młodych sportowców udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży to najważniejszy tegoroczny start. Gospodarze OOM zadbali o to, by trasa jazdy indywidualnej na czas nie była łatwa. Juniorki młodsze oraz juniorzy młodsi musieli pokonać trasę z kilkoma podjazdami. Dodatkowym utrudnieniem był silny wiatr.

Najszybszą spośród czterdziestu juniorek młodszych, które wystartowały na trasę była Alicja Ratajczak z UKS Jedynka Limaro Kórnik. Osiem kilometrów pokonała w 12 min.30sek.

Tuż za nią uplasowała się zawodniczka Styropolu Biskupiec Bogumiła Dziuba. A kolejny medal dla Wielkopolski wywalczyła Łucja Pietrzak z Koźminianki Koźminek Wielkopolski.

Znakomicie pojechały też i inne zawodniczki z Limaro Kórnik. Natalia Radzicka była piąta, Nikol Płosaj siódma, a Diana Wiza wywalczyła dziewiątą pozycję.

Juniorzy młodsi rywalizowali natomiast na dystansie dziesięciu kilometrów.

Złoty medal wywalczył Gracjan Szeląg z Tarnovii Tarnowo Podgórne. Uzyskał on czas 13 min. 27 sek. Sekundę dłużej był na trasie Dawid Kaźmierczak GKK Opty Mazowsze Grodzisk Mazowiecki, któremu przypadł srebrny medal, a brąz zdobył kolejny reprezentant Tarnovii Tarnowo Podgórne, czyli Marcin Karbowy. Na pokonanie 10 km potrzebował on 13 min. 31 sek.

Na miejscu czwartym sklasyfikowany został Maciej Paluta ze Strzelec Krajeńskich, a na piątym Adam Radzicki z UKS Jedynka Limaro Kórnik.

W niedzielę odbędzie się wyścig ze startu wspólnego. Juniorzy młodsi będą mieli do pokonania 100 km.