Siłą przymuszą do szczepienia. A skorzystają tylko koncerny?

Agnieszka ŚwiderskaZaktualizowano 
W większości krajów Unii Europejskiej szczepienia są dobrowolne<br>
W większości krajów Unii Europejskiej szczepienia są dobrowolne Fot. Piotr Warczak/Polskapresse
- Na nowych przepisach skorzystają jedynie producenci szczepionek - twierdzą przeciwnicy nowej ustawy o chorobach zakaźnych. - A my będziemy królikami doświadczalnymi. Walczą o skierowanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. Do przymusowych szczepień nie będzie bowiem potrzebna już epidemia. Nie taka prawdziwa.

Będziemy najlepiej zaszczepionym narodem w Europie. Tak niemal jednogłośnie zdecydowali posłowie i prezydent, który kilka dni temu podpisał ustawę. Tyle, że nie wszyscy mają ochotę na "rządową" szczepionkę. Tym bardziej, że opornych czeka kara grzywny albo kaftan bezpieczeństwa.

O zastosowaniu środków bezpośredniego przymusu w postaci wspomnianego kaftana, czy w lżejszej wersji pasów bądź tylko unieruchomienia, zadecyduje lekarz bądź felczer, którzy będą aplikować obowiązkowe szczepionki.

Takie "siłowe rozwiązania" wprowadzają nowe przepisy ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. I chociaż same w sobie nie są niczym nowym - przewidywała je jeszcze stara ustawa, to jednak teraz nabrały wyjątkowo negatywnego wydźwięku.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Powód? Przeciwnicy podpisanej właśnie przez prezydenta nowelizacji zwracają uwagę na fakt, iż nie są to żadne szczególne przepisy, które do tej pory były zarezerwowane tylko na wypadek epidemii. I wcale nie trzeba będzie jej ogłaszać, żeby do nich sięgnąć, które jako ogólne, będą mogły być "ogólnie" stosowane.

I chociaż Główny Inspektorat Sanitarny tłumaczy, że nowe brzmienie przepisów ma jedynie charakter redakcyjno-porządkujący, i nie wprowadza żadnej rewolucji, to nie wszystkich to przekonuje. Należy do nich między innymi Przemysław Cuske z Poznania, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP" .

- Szczepienia ochronne, których obowiązek był dotąd ograniczony do Programu Szczepień Ochronnych oraz epidemii, nie mają teraz żadnych ograniczeń - mówi Przemysław Cuske z "STOP NOP". - W dodatku choroba zakaźna, przeciwko której możemy być zmuszeni się zaszczepić, nie będzie już musiała stanowić zagrożenia dla zdrowia publicznego. Wystarczającym powodem może być to, że na rynku pojawi się nowa szczepionka.

Państwo do szczepienia zmusi, ale nie będzie płacić odszkodowań za powikłania poszczepienne, nawet jeżeli ich skutkiem będzie śmierć. Nie ułatwia również dochodzenia roszczeń od koncernów farmaceutycznych: niełatwa i tak droga sądowa została najeżona dodatkowymi trudnościami.

Kolejne kontrowersje budzi również katalog danych, do których będzie miał teraz dostęp sanepid w ramach dochodzenia epidemiologicznego. Znajdują się w nim nie tylko podstawowe dane jak adres czy PESEL, ale numer telefonu czy e-mail, a nawet profil na Facebooku.

Poznańscy lekarze epidemiolodzy nie chcą na razie komentować nowych przepisów. Znali jedynie projekt. Z całą ustawą nie zdążyli się jeszcze zapoznać. Zdążyli to zrobić prawnicy.

- Nowa definicja choroby zakaźnej, która nie musi już stanowić zagrożenia dla zdrowia publicznego, może prowadzić do nadużyć - twierdzi Maciej Obrębski z kancelarii "Celichowski Spółka Partnerska". - Bardzo łatwo będzie można ogłosić epidemię. Zbyt łatwo.

polecane: Wyniki wyborów parlamentarnych 2019

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 29

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

k
ktoś

Niemożliwe żeby ktoś normalny się na to zgodził. I nie wyobrażam sobie tego w praktyce, na czym miałoby polegać to przymuszanie. Bo co, będą chodzić po domach i kogoś wiązać?? Przecież to nie przejdzie, ludzie się zbuntują, a w kupie jest siła. Niech sobie swoje sztuczne epidemie i inne bzdety wsadzą w d***.

d
dicc

To chyba źle go odbyłeś, może z koniem?.

d
dicc

Kicia to umieraj , bo już za życia się poddałaś.

A
Agnes

PO iPIS juz dziekujemy dosyc namieszali mło0dxzi do roboty utworzcie partie wolnosći bo obecni to nam stwozyli swiat niewolnoictwa zakazow kto glosował na PO oklamano nas o wolnośći jestesmy 2 krajem po Afryce gdzie beda eksperymentowac na nas szczepionki

A
Agnes

Odebrali nam prawo do wolnosci !!!!!!!!!!!!!!!!gdzie Konstytucja gdzie prawnicy prokuratorzy stojący za Obywatelami niechcemy być królikami doświadczalnymi ,niech Rząd zacznie od siebie powinno byc wotum nieufnośći dla rządu mozna sie podpisać ,nieczytają tylko podpisuja Prezydent też nas sprzedał bo podpisał niezgadzamy sie na przymus szczepien !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!niechcemy takiego Rządu odbierającego nam wolnosć

a
anka

Ani rząd ani minister nie bedzie miał nic do powiedzenia beda zmuszeni kupic szczepionki a wszyscy Polacy bedą przymuszeni do ich wstrzykniącia Przpycha to Sejm , zmiany Ustawy o zapobieganiu epidemiom oraz ustawy o inspekcji sanitarnej. Zmiany polegają na rozszerzeniu obowiązku szczepień wszystkich Polaków nie jak dotąd tylko dzieci,zmiana definicji choroby zakażnej, rozszerzenia uprawnien insektora sanitarnego o nadzor nad wykonywaniem obowiązków szcepień ,oraz zmiany w zasadach stosowania przymusu bezpośredniego przy aplikowaniu prodedur medycznych. Będzie to pod nadzorem lekarza i pracownikow medycznych ,wystarczy decyzja lekarza bez sądow policji itp Dotąd decydował minister o ogłoszenu epidemii teraz będzie decydował Główny Insektor Sanitarny na polecenie unijnych instytucji zajmujących sie bezpieczenstwem epidemicznym Sam rząd zagwarantował firmom farmaceutycznym przymusowe profilaktyczne przyjmowanie lekow przez wszystkich Polakow .Sanepid bedzie miał prawo wejścia do mieszkania i nie będziesz mógł odmowić a sanepid ma mieć prawo do szczepien na silę. Zapłacimy to znaszych podatków . Czy to zgodne z Konstytucja,Prawami Pacjenta,Prawami Człowieka i zdrwym rozsądkiem ale Unia każe i trzeba wykonać! przecież żyjemy w panstwie wolnym suwerennym ....itd baju baju

j
ja

Spełnia się wizja Orwella!. Podatki, inwigilacja, urzędnicy, przepisy. A gdzie podstawowa wolność człowieka? Może kiedyś też będzie za pieniądze.!?

p
pyzia

Najbardziej znienawidzonym przeze mnie krajem jest USA. To z tego durnego narodu wychodzą wszystkie te pomysły, które ślepo wdraża nasz rząd i rządy innych Państw.

l
luter2000

Tężec, tężec... Aha, to na to zmarła babka mojej żony (matka teściowej, gdy ta była dzieckiem) i prababka (od strony teścia). Obie ukłuły się w palec igłą.
Całe szczęście, że dziś kobiety tyle nie cerują, bo na pewno to nie ma nic wspólnego z tym, że owe babki nie były szczepione.

n
nestor

wystąpił po odbyciu pierwszego stosunku...
Czy istnieją jakiekolwiek dowody na to, że białaczka jest powiazana ze szczepieniem? Mowa o raptem 3 przypadkach na kilkadziesiąt tysiecy w skali świata. W przypadku kataru siennego to aż 33,3% znanych Tobie przypadków białaczki. Watpię jednak by można z tego wyciągać jakiekolwiek wnioski.

M
MiM

Niedawno szczepiłam swoje dziecko. Dowiedziałam się też, że w jednym w miast Wielkopolski (gdzie mieszkam) dzieci uczęszczające do Żłobka mają darmową szczepionkę przeciwko ospie (ze względu na powikłania po chorobie). Pozostałe dzieci (nie uczęszczające do Żłobka) mają możliwość płatnego szczepienia 2x 190 zł - decyzja miejscowego SANEPID-u. Sprawiedliwe? Konieczne?

P
POLIO

Polio

Szczepionka wprowadzona przez dr Salka przeciwko chorobie Heinego-Medina została usunięta z USA w atmosferze olbrzymiego skandalu, w który zamieszany był Narodowy Fundusz wprowadzający szczepionkę na rynek Stanów Zjednoczonych. Liczba ofiar śmiertelnych oraz zakażonych polio, a następnie sparaliżowwanych wyniosła wiele tysięcy.

Największy wzrost zachorowań na polio wystąpiło w kanadyjskie Ottawie (700 %). Konkludując najwięcej zachorowań na Heinego-Medina wystąpiło w USA, w stanach, gdzie szczepiono najwięcej. Pracownicy firmy Lederle, jednej z wprowadzających na rynek amerykański szczepionkę przeciwko polio, nie szczepili swoich pociech przeciwko Heinego-Medinie.

Ostatecznie w roku 1977 dr Slak przyznał na łamach Science, że szczepionka przeciwko polio może wywoływać tą chorobę i w rzeczywistości była przyczyną większości zachorowań na Heinego-Medina w Stanach Zjednoczonych, wraz ze wszystkimi objawami z nimi związanymi tj. głównie paraliżem oraz śmiercią.

k
klemens

Idź na onkologię i zapytaj rodziców dzieci z białaczką kiedy dostały ostatnią szczepionkę. Znam 3 przypadki gdzie pierwsze objawy pojawiły się ok. miesiąc po podaniu szczepionki przeciw polio.

I
Inna strona szczepień

Unika nam z oczu znacznik genetyczny wprowadzany do organizmu pod przykrywką leczenie. Policzyć można łatwo za ile lat będzie każdy miał znacznik jak cip u psa. Dzięki znacznikowi będzie można namierzyć człowieka tak jak telefon komórkowy nawet nagiego na pustyni. Taka jak koncerny lokalizują towary tak będą lokalizować konsumentów a aparat państwa im w tym pomoże. Podatnik dla Państwa to to samo co konsument dla koncernów.

s
strach

To nie jest to pytanie. Nie chodzi o szczepienia jako takie. Chodzi o to, że teraz obowiązek (wszelkich) szczepień wynika wyłącznie z faktu przebywania na terytorium RP. Dla wszystkich dorosłych i wszystkich dzieci. Inne obowiązki również - profilaktyczne przyjmowanie leków, poddanie się badaniom epidemiologicznym, oddawanie materiału biologicznego do badań, hospotalizacja, izolacja, kwarantanna, poddanie się dochodzeniu epidemiologicznemu, udzielamia wszelkich informacji na swój temat lub na temat innych osób - inspekcji sanitarnej, w tym wojskowej inspekcji sanitarnej, granicznej inspekcji sanitarnej, inspekcji sanitarnej służb wewnetrznych a nawet ośrodkom referencyjnym (które dopiero powstaną). Szczepienia sa tu tylko pretekstem do totalnego ograniczenia wolności Polaków. I to bez zgody i wiedzy sądu czy policji, bez żadnych ograniczeń prawnych. Tak stanowią znowelizowane przepisy ustawy o chorobach zakaznych i jest to napisane w rozdziale Przepisy Ogólne (dotyczące wszystkich przebywających na terytorium RP). Rozdział o postępowaniuw czasie epidemii pozostał prawie bez zmian bo w nowelizacji nie chodziło o bezpieczeństwo w czasie epidemii. Poseł Piecha sam ujawnił o co tak naprawde chodziło - o powstanie POLICJI SANITARNEJ. I to się własnie stało. Czas chyba otworzyć oczy i nie dac sobie ich dłużej mydlić szczepieniami czy pandemiami kolejnych foczych gryp.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3