Skoda Auto Szkoła zaprasza na Dzień Dziecka

  Skoda Auto Szkoła zaprasza na Dzień Dziecka

  Piotr Robakowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Na Skoda Autodrom Poznań wciąż trwają prace budowlane. Jeszcze przed oficjalnym jego otwarciem, obędzie się tu Dzień Dziecka. Impreza odbędzie się 5
  1/9
  przejdź do galerii

  Na Skoda Autodrom Poznań wciąż trwają prace budowlane. Jeszcze przed oficjalnym jego otwarciem, obędzie się tu Dzień Dziecka. Impreza odbędzie się 5 czerwca w godzinach od 12 do 18. ©Piotr Robakowski

  W niedzielę 5 czerwca na Skoda Autodrom Poznań odbędzie się Dzień Dziecka. Organizatorzy spodziewają się 800 osób, dla których przygotowano wiele ciekawych atrakcji. Impreza odbędzie się na torze bezpiecznej jazdy, który otwarty zostanie za kilka miesięcy.
  Jeszcze przed oficjalnym otwarciem powstającego właśnie tortu bezpiecznej jazdy, organizatorzy przygotowują w dniu 5 czerwca Dzień Dziecka. Wśród wielu atrakcji będą, cieszące się popularnością wśród najmłodszych, zjeżdżalnie i dmuchane zamki, ale także bańki XXL, kino 5D i tor rowerowy. Ci którzy przyjadą tu jednośladem napędzanym siłą ludzkich mięśni, będą mogli oznakować swój pojazd, który trafi tym samym do policyjnej bazy danych. W razie odnalezienia po po kradzieży, łatwo będzie ustalić właściciela roweru. Organizatorzy zaplanowali także rywalizacje na trenażerach rowerowych, spinning pod gołym niebem, a także wyścigi sterowanych radiem samochodów RC.

  Edukacja przez zabawę
  - Nie chodzi tylko o zabawę. Od lat wyznaczamy standardy w szkoleniu kierowców, stąd dla rodzin które odwiedzą tego dnia Skoda Autodrom Poznań przygotowaliśmy próby podnoszące naszą wiedzę o zachowaniu się auta na drodze – mówi Andrzej Rogoziński, szef Skoda Auto Szkoła. - Będzie zatem możliwość sprawdzenia co dzieje się z ludzkim ciałem podczas dachowania, będzie też symulator zderzeń i możliwość doświadczenia jak zachowuje się auto na macie poślizgowej – dodaje. Pojawią się także samochody Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego i techniczne zaplecze drogowe Autostrady Wielkopolskiej. Całość odbędzie się na terenie Skoda Autodrom Poznań, który zajmuje powierzchnię 35 tys. metrów kwadratowych. - Zapraszamy wszystkich na bezpłatną degustację wielu ciekawych dań, które serwować będziemy tego dnia – zachęca Rogoziński. Impreza odbędzie się w niedzielę 5 czerwca w godzinach od 12 do 18. Skoda Autodrom Poznań znajduje się przy ul. Głogowskiej 425 w Poznaniu. Tego dnia otwarte będzie także centrum szkoleniowe Skoda Auto Lab, znajdujące się zaledwie 2 minuty drogi od autodromu.
  Pierwszy taki miejski tor w Polsce
  - Plany rozwinięcia naszego centrum edukacyjnego które znajduje się w Poznaniu mieliśmy w planach już od ponad trzech lat. Decyzję o rozpoczęciu inwestycji przyspieszyły prace nad zmianami prawa o ruchu drogowym, według których każdy kursant musi przejść szkolenie na tego typu obiekcie – podkreśla Andrzej Rogoziński, szef centrum Skoda Auto Szkoła. - Zależało nam także na tym, by osoby odwiedzające centrum AutoLab, miały możliwość wyboru poza kursem teoretycznym, także część praktyczną z instruktorem na torze – dodaje. Skoda Auto Szkoła to projekt uruchomiony przez importera czeskiej marki kilka lat temu, która konsekwentnie rozwijana dotyka różnych aspektów związanym z bezpieczeństwem jazdy.
  Prace budowlane na terenie około 3.5 hektara ruszyły w sierpniu ubiegłego roku. Obiekt oddany zostanie do użytku w drugiej połowie tego roku. Zaplanowano cztery stacje, które pozwalają kierowcy poznać zasady działające na samochód i przekonać się jak wielki wpływ na jego zachowanie ma prowadzący. Na trzech stanowiskach są maty poślizgowe, a także szarpak – urządzenie to po wjeździe samochodem na matę poślizgową szarpnięciem przesuwa tylną oś, doprowadzając auto do wymuszonego poślizgu. Dzięki temu w kontrolowanych warunkach kierujący pojazdem może przekonać się jak reaguje auto np. na śliskiej nawierzchni, ucząc się zarazem co należy zrobić by odzyskać przyczepność i tym samym kontrolę nad autem. - Dodatkowo mamy też rondo z matą poślizgową, a także pętlami indukcyjnymi, które mierzą prędkość auta podczas wjazdu na rondo i kiedy je opuszcza. Ostatnim elementem tej stromy zjazd o nachyleniu 10 stopni także z matą poślizgową – wylicza Rogoziński. Założenia konstrukcyjne obejmują także zmniejszone działanie na środowisko naturalne. W ziemi znajdują się ogromne zbiorniki na wodę, która znajduje się w obiegu zamkniętym. System odzyskuje także deszczówkę, która potem trafia na tor, tworząc kurtyny wodne podczas pokonywania przez kursantów poszczególnych prób. - Obiekt spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa i wzorowany jest na niemieckich torach ADAC, z których często korzystaliśmy prowadząc szkolenia – przekonuje Andrzej Rogoziński. Do wykonania robót ziemnych zużyto blisko 30 tys. ton piasku. Ułożono dwa kilometry rur nawadniających, a podziemne zbiorniki wypełnione wodą ważą 553 ton.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY