Sparing dla Warty Poznań. Zieloni byli bezlitośni dla Lecha Poznań w sparingu

Warta Poznań pokonała w sparingu Lecha Poznań 3:0
Warta Poznań pokonała w sparingu Lecha Poznań 3:0 Adam Jastrzębowski
Tak jak Lech Poznań w ekstraklasie jest górą w meczach z Wartą Poznań od momentu awansu Zielonych do najwyższej klasy rozgrywkowej, tak teraz Niebiesko-Biali musieli uznać wyższość starszej siostry. W czwartkowym sparingu podopieczni Dawida Szulczka gładko pokonali Kolejorza aż 3:0.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 11 na bocznym boisku przy Enea Stadionie i było zamknięte dla publiczności. Kolejorz musiał radzić sobie bez kilku podstawowych zawodników. Nika Kwekweskiri, Miha Blazić, Filip Marchwiński, Filip Szymczak oraz Maksymilian Pingot przebywają na meczach reprezentacyjnych. Z kolei Bartosz Mrozek, Mikael Ishak, Antonio Milić, Joel Pereira i Afonso Sousa otrzymali wolne po porannym treningu. W pierwszej połowie w barwach Lecha od pierwszej minuty grali m.in. Ali Gholizadeh, czy długo nieobecny Dino Hotić, dla którego był to pierwszy mecz od końcówki września. Wówczas Bośniak musiał opuścić boisko w meczu ligowym ze Stalą Mielec z powodu urazu mięśniowego. Na boisku pojawił się także środkowy obrońca, Bartosz Tomaszewski oraz napastnik Artur Sobiech.

Zieloni natomiast wyszli od pierwszej minuty w praktycznie mocniejszym zestawieniu niż Kolejorz, choć zabrakło Kajetana Szmyta, który także przebywa z reprezentacją Polski U21 na zgrupowaniu. Na środku obrony zagrał m.in. Jakub Bartkowski, a prawe wahadło uzupełnił Filip Borowski. Od początku grał także Jakub Kiełb, Niilo Maenpaa czy Adrian Lis.

Podopieczni Dawida Szulczka strzelanie rozpoczęli w 23 minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wiktor Pleśnierowicz uderzył z woleja, a piłka wpadła do bramki Filipa Bednarka. Chwilę wcześniej ten sam zawodnik oddał pierwszy celny strzał na bramkę lechitów.

W okolicach 30 minuty doszło do groźnego zdarzenia między zawodnikami Zielonych. Dawid Szymonowicz zderzył się głową z Maenpą. Polak zalazł się krwią i musiał opuścić boisko, natomiast Fin co prawda grał dalej, jednak musiał zostać zmieniony tuż przed przerwą.

Warta po zmianie stron cały czas nie dawała spokoju Kolejorzowi, a w 58. minucie udokumentowała to po raz kolejny. Tym razem strzałem z dystansu popisał się Dario Vizinger, umieszczając piłkę tuż obok bezradnego Bednarka.

Niebiesko-Biali w tym meczu mieli także swoje okazje na zdobycie bramki, jednak czy to Kristoffer Velde, czy to Alan Czerwiński, czy także Artur Sobiech byli w tym dniu bardzo nieskuteczni.

Pod koniec spotkania Lecha dobił rezerwowy Wiktor Kamiński. Najpierw Stefan Savić po rajdzie i technicznym strzale został zatrzymany przez Bednarka, jednak to nie wystarczyło, aby powstrzymać składającego się do dobitki młodego napastnika Zielonych.

Lech Poznań - Warta Poznań 0:3 (0:1)

Bramki: Pleśnierowicz 28, Vizinger 58, Kamiński 88
Lech: Bednarek - Czerwiński, Tomaszewski, Douglas (46. Mońka), Andersson - Karlstroem (46. Nadolski), Murawski (46. Dziuba), Hotić (57. Velde) - Gholizadeh, Sobiech, Wilak (57. Lisman)
Warta:Lis – Bartkowski, Szymonowicz, Pleśnierowicz – Kiełb, Maenpaa, Kupczak, Borowski – Prikryl, Vizinger – Eppel. Grali także: Grobelny, Tiru, Kopczyński, Wajman, Matuszewski, Paszkowski, Stańczak, Krzyżak, Savić, Kamiński.c

Czy któryś z nowych nabytków Kolejorza spełnił oczekiwania kibiców?Zobacz oceny transferów Lecha Poznań w letnim okienku transferowym --->

Dobrze czy miernie? Pierwsze wnioski z letniego okienka tran...

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]