Sukcesy młodych pływaków Warty na zawodach "Śremska Wieża". Poznaniacy zdobyli 36 medali, w tym 19 złotych

Pływacy trenerki Elżbiety Krakowiak (na zdjęciu z lewej) zdominowali rywalizację w wielu konkurencjach na ogólnopolski zawodach w Śremie Fot. Archiwum Warty Poznań
IX Ogólnopolskie Zawody Pływackie "Śremska Wieża" zgromadziły na starcie blisko 300 zawodników z 16 klubów. Młodzi pływacy Warty Poznań wystartowali w sobotę na tych zawodach w komplecie, a każdy miał do pokonania trzy dystanse plus sztafetę. Warciarze wywalczyli 36 medali, w tym 19 złotych krążków.

Zawodnicy Warty ustanowili też 26. rekordów życiowych. Dodatkowo trzech pływaków zostało nagrodzonych pucharami za dwa starty.

Pozycje na podium:

I miejsce sztafeta 8 x 50 m dow. mieszana w składzie: Celmer, Budny, Wrzeszczyńska, Wiśniewski, Rybak, Jarecki, Kolańczyk i Krucki

Szymon Olejnik i Szymon Krasowski 2 razy brąz

3 x tuż za podium, na czwartym miejscu meldował się Antek Bilski a na 50 m stylem motylkowym do medalu zabrakło tylko... 0,01 sek.

To była kolejna udana sobota, pełna nowych doświadczeń i przemyśleń zarówno dla zawodników jak i trenerki Elżbiety Krakowiak.
Tym razem do kolejnego startu warciarzy zostały jeszcze prawie trzy tygodnie. Będzie to bardzo intensywny okres, którego celem jest sprawdzian wytrzymałości dla rocznika 2007 i sprawdzian wszechstronności dla rocznika 2006.