ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI 2023! Wybraliśmy dzieci na okładkę gazety! Sprawdź, kto zwyciężył.

Akcja specjalna ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI 2023
Laureaci: Lena Chrzanowska i Bruno Rumak
Laureaci: Lena Chrzanowska i Bruno Rumak
Tradycyjnie, jak co roku, stworzyliśmy wielką świąteczną galerię zdjęć dzieci z naszego województwa. Na dzieci czekają wspaniałe nagrody - wśród nich rodzinne sesje fotograficzne, vouchery na zakupy w sklepach SMYK, a w finale wyjazdy do Energylandii, vouchery do biura podróży oraz dwie nagrody główne - 50 000 zł!
FINAŁ
OGÓLNOPOLSKI

____________________

Wybierz kategorię
KLIKNIJ I SPRAWDŹ WYNIKI
w etapie powiatowym:
MALUSZKI DO 2 LAT
(dziewczynki i chłopcy)
DZIECI OD 2 LAT
(dziewczynki i chłopcy)

Partner Regionalny Plebiscytu

____________________

RANKING REGIONALNY

Sprawdź regionalne rankingi naszej akcji prezentujące dzieci, które dotychczas uzyskały najwięcej głosów w każdym mieście i powiecie. Dzieci, które zdobędą najwięcej głosów w regionalnych rankingach w każdej kategorii, trafią na okładkę gazety, otrzymają główne nagrody i awansują do ogólnopolskiego finału akcji. Dzieci, które w rankingach regionalnych zajmą miejsca od 2 do 7 także zdobędą nagrody i awans do finału, w którym czeka nagroda - 50 000 zł na realizację marzeń dziecka i rodziny.

KLIKNIJ I SPRAWDŹ
MALUSZKI DO 2 LAT
(dziewczynki i chłopcy)
DZIECI OD 2 LAT
(dziewczynki i chłopcy)

____________________

To jedna z najpiękniejszych tradycji naszej gazety. Co roku okładki świątecznego wydania zdobią zdjęcia dzieci naszych Czytelników. Wcześniej - w czwartek, 23 listopada - do gazety dołączyliśmy specjalny dodatek, w którym zamieściliśmy kilkaset fotografii najmłodszych, które ich rodzice przesłali w ramach akcji Świąteczne Gwiazdeczki.

- Publikacja zdjęcia na okładce gazety to piękna rodzinna pamiątka. W tym samym dniu wewnątrz wydania ukazuje się też specjalny dodatek z dużymi zdjęciami dzieci z każdego miasta i powiatu w naszym regionie - mówi Bogusław Kaczmarek, pomysłodawca akcji. - Rodzice co roku chętnie przesyłają zdjęcia swoich pociech, a później w głosowaniu wybierają dziecko na okładkę.

W tym roku przez cały miesiąc, od połowy listopada do połowy grudnia, będziemy przedstawiać w gazecie liderów głosowania, a rodzice będą mogli opowiadać o swoich pociechach. Na laureatów akcji jak zwykle czeka mnóstwo nagród. Nowością w tym roku będzie główna nagroda w finale akcji - 50 000 zł na spełnienie dziecięcych marzeń. Z kolei w naszym serwisie internetowym i na Facebooku będziemy publikować wideopamiątki - rozmowy z dziećmi i ich rodzicami.

Rodzinne wideopamiątki

To jeden z najbardziej ulubionych przez rodziców elementów naszej akcji. W czasie trwania głosowania nasi dziennikarze łączą się wideo z rodzinami dzieci i nagrywają rozmowy, w których mogą oni opowiedzieć o swoich pociechach. Dzieci także mogą wystąpić przed kamerą, a rodzice mogą dosłać więcej zdjęć, które zostaną wykorzystane do przygotowania wideopamiątki, która ukaże się w naszym serwisie i którą opublikujemy także na Facebooku.

ZOBACZ ROZMOWY Z LIDERAMI NASZEJ AKCJI

Rozmowa z rodzicami Iana Kuchty

emisja bez ograniczeń wiekowych

Rozmowa z mamą Zuzanny Hyży, Darią

emisja bez ograniczeń wiekowych

Rozmowa z mamą Leny Chrzanowskiej, Dominiką

emisja bez ograniczeń wiekowych

Rozmowa z Zuzanną, Aleksandrem, Alanem i rodzicami

emisja bez ograniczeń wiekowych

Rozmowa z mamą Stasia Kwiatkowskiego, Agnieszką

emisja bez ograniczeń wiekowych
Jakie zdjęcie przesłać

Do akcji można zgłosić dziecko w każdym wieku. To nie musi być profesjonalna fotografia, nie musi też prezentować świątecznego klimatu. Wystarczy, że będzie to ładne, radosne ujęcie dziecka. Z powodzeniem może to być zwykłe zdjęcie wykonane choćby telefonem komórkowym. Czekamy na zdjęcia zabawne, kolorowe, piękne, niepowtarzalne, te ważne dla rodziców lub takie, które najbardziej podobają się dzieciom. Najważniejsze, aby ukazywały chwile pełne radości i uśmiechu.

Wszystkie przesłane zdjęcia
ukażą się w gazecie

Na nasze łamy trafią wszystkie zdjęcia przesłane w ramach akcji do 17 listopada włącznie. Ukażą się one w czwartek, 23 listopada w specjalnym dodatku gazety. Nasi Czytelnicy wybiorą najpiękniejsze fotografie osobno w każdym mieście i powiecie naszego województwa, głosując w dwóch kategoriach: Maluszki do 2 lat oraz Dzieci od 2 lat. Głosowanie rozpocznie się już we wtorek, 7 listopada.

Na okładki gazety trafią dzieci, które zdobędą najwięcej głosów w skali województwa wśród zwycięzców głosowań prowadzonych osobno w miastach i powiatach. Te dzieci wezmą udział w specjalnych sesjach fotograficznych. Ich zdjęcia ukażą się na pierwszej stronie gazety w świątecznym tygodniu.

Twoje dziecko może też zostać
gwiazdą kampanii promocyjnej

Akcja Świąteczne Gwiazdeczki jest prowadzona jednocześnie w każdym województwie w Polsce. Zakończy ją dodatkowy, ogólnopolski finał, w którym wezmą udział laureaci z każdego regionu - maluszki i starszaki. Wszyscy finaliści będą mieli takie same szanse na zwycięstwo, rozpoczynając nową walkę o głosy.

Dzieci, które zdobędą najwięcej głosów w finale, zostaną zaproszone na specjalną, profesjonalną sesję fotograficzną, podczas której zostaną wykonane zdjęcia do ogólnopolskiej kampanii promocyjnej akcji Uśmiech Dziecka, która będzie realizowana w maju i czerwcu 2024 roku.

- Akcje Uśmiech Dziecka i Świąteczne Gwiazdeczki są ze sobą połączone - dodaje Bogusław Kaczmarek. - I tak twarzami kampanii promocyjnej tej edycji Świątecznych Gwiazdeczek są ogólnopolscy laureaci tegorocznej edycji akcji Uśmiech Dziecka - Julia Huk i Mikołaj Malinowski.

Ważne terminy
 • We wtorek, 7 listopada rozpocznie się głosowanie, w którym Czytelnicy wybiorą najpiękniejsze zdjęcia dzieci. Głosowanie będzie prowadzone osobno w miastach i powiatach województwa w dwóch kategoriach: Maluszki do 2 lat oraz Dzieci od 2 lat.
 • Specjalny dodatek ze zdjęciami dzieci naszych Czytelników będzie dołączony do całego nakładu gazety w czwartek, 23 listopada. Ukażą się w nim zdjęcia przesłane do piątku, 17 listopada włącznie.
 • Zdjęcia dzieci, które zdobędą najwięcej głosów, trafią na okładkę naszej gazety, do której zostanie także dołączony specjalny dodatek ze zdjęciami laureatów z miast i powiatów.

Czekają nagrody
Nagrody dla maluszków
(dzieci do 2 lat)

W każdym mieście i powiecie rodzice maluszków do 2 lat, których zdjęcia zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

 • zaproszenie na profesjonalną rodzinną sesję zdjęciową,

 • publikację zdjęcia w specjalnym dodatku Świąteczne Gwiazdeczki, który w grudniu będzie dołączony do całego nakładu gazety,
 • pamiątkowy egzemplarz gazety z dodatkiem,
 • fotoksiążkę ze zdjęciami wybranymi przez rodziców,

 • pluszową maskotkę,

 • edukacyjny zestaw książeczek renomowanej marki CzuCzu.

* * *

W każdym mieście i powiecie rodzice maluszków do 2 lat, które zajmą drugie i trzecie miejsca w głosowaniu, otrzymają:

 • pluszową maskotkę,

 • edukacyjny zestaw książeczek renomowanej marki CzuCzu,

 • fotoksiążkę ze zdjęciami wybranymi przez rodziców.

Nagrody dla dzieci od 2 lat

W każdym mieście i powiecie dziecko, którego zdjęcie zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma:

 • zaproszenie na profesjonalną rodzinną sesję zdjęciową,

 • publikację zdjęcia w specjalnym dodatku Świąteczne Gwiazdeczki, który w grudniu będzie dołączony do całego nakładu gazety,
 • pamiątkowy egzemplarz gazety z dodatkiem,
 • fotoksiążkę ze zdjęciami wybranymi przez rodziców.

 • pluszową maskotkę,

 • duży zestaw kreatywny znanej i cenionej marki Bambino,

* * *

W każdym mieście i powiecie dzieci, które zajmą drugie i trzecie miejsca w głosowaniu, otrzymają:

 • pluszową maskotkę,

 • zestaw kreatywny znanej i cenionej marki Bambino,

 • fotoksiążkę ze zdjęciami wybranymi przez rodziców.

Nagrody główne

Na siedmioro maluszków do 2 lat i siedmioro dzieci od 2 lat, które zdobędą najwięcej głosów w regionalnym rankingu zwycięzców z miast i powiatów czekają główne nagrody w naszej akcji.

I miejsce w rankingach regionalnych

 • publikacja zdjęcia na okładce głównego wydania gazety,
 • karta podarunkowa na zakupy w sklepie SMYK o wartości 1500 złotych,

 • voucher dla rodziców na specjalny tort urodzinowy . To będzie wyjątkowy tort wykonany na zamówienie z ulubioną postacią z bajek albo ze zdjęciem dziecka,

 • awans do ogólnopolskiego finału akcji w danej kategorii wiekowej.

Nagrody za miejsca od 2 do 7 w rankingu wojewódzkim

Dzieci, które zajmą miejsca od 2 do 7 otrzymają:

 • karty podarunkowe na zakupy w sklepie SMYK o wartości 1 000 złotych,

 • voucher dla rodziców na specjalny tort urodzinowy . To będzie wyjątkowy tort wykonany na zamówienie z ulubioną postacią z bajek albo ze zdjęciem dziecka,

 • awans do ogólnopolskiego finału akcji w danej kategorii wiekowej.
Nagrody
w ogólnopolskim finale

W każdej z dwóch kategorii wiekowych - do 2 lat i od 2 lat, na dzieci, których zdjęcia zdobędą najwięcej głosów w ogólnopolskim finale akcji Świąteczne Gwiazdeczki czekają główne nagrody:

 • 50 000 złotych na realizację marzeń dziecka i rodziny,

 • udział w ogólnopolskiej kampanii akcji Uśmiech Dziecka prowadzonej w maju i czerwcu przez dzienniki regionalne w całej Polsce. Dzieci wezmą udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej.

* * *

Dzieci, które w każdej z dwóch kategorii wiekowych - do 2 lat i od 2 lat - zajmą drugie i trzecie miejsce zdobędą:

 • zaproszenie dla rodziny na wycieczkę do Paryża obejmującą całodzienną wizytę w Disneylandzie – jednym z najlepszych parków rozrywki na świecie, wiele innych atrakcji dla dzieci oraz zwiedzanie Paryża z rejsem po Sekwanie (nagroda obejmuje wyjazd dwóch rodziców z maks. dwójką dzieci)

UWAGA: możliwe będzie wykorzystanie vouchera (o wartości 10.000 zł) na inną wycieczkę lub wczasy z oferty Biuro Podróży ITAKA.

* * *

Dzieci, które w kategorii wiekowej Maluszki do 2 lat w finale ogólnopolskim zajmą miejsce od 4 do 10 zdobędą:

 • zaproszenie na rodzinny pobyt w komfortowym hotelu ze SPA z atrakcjami dla najmłodszych i pakietem relaksujących zabiegów dla rodziców.

* * *

Dzieci, które w kategorii wiekowej od 2 lat w finale ogólnopolskim zajmą miejsce od 4 do 10 zdobędą:

 • rodzinne zaproszenie na czterodniowy pobyt w ENERGYLANDII w miejscowości Zator - największym w Polsce rodzinnym parku rozrywki i wesołym miasteczku.

Zaproszenie obejmuje wyjątkowe atrakcje dla dzieci i rodziców:

__________

Informacji o akcji udziela:
Agnieszka Grzelka
tel. 502 499 776
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: [email protected]

Regulamin plebiscytu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski