Świetny weekend Wiary Lecha! Dwa zwycięstwa i gole gwiazd

Łukasz Trałka znów strzela! Dla futsalistów Wiary Lecha zdobył na inaugurację dwa gole. Grzegorz Dembiński
To był znakomity weekend dla drużyn Wiary Lecha. Grający w IV lidze kibice pokonali 2:1 Tarnovię Tarnowo Podgórne, zdobywając gola na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry, natomiast sekcja futsalu pokonała na inaugurację sezonu II ligi Zawiszę Bydgoszcz 8:2. Dwie bramki zdobył były kapitan Lecha Poznań i Warty Łukasz Trałka, który wznowił przygodę z piłką. Kolejnego gola w IV lidze strzelił drugi z byłych gwiazdorów Kolejorza Sergiej Kriwiec.

Trener IV-ligowej drużyny Wiary Lecha Łukasz Kubiak drugą setkę meczów na ławce zespołu kibiców rozpoczął od cennego zwycięstwa. Wynik meczu z Tarnovią Tarnowo Podgórne otworzył w 25 minucie Siergiej Kriwiec. Goście po strzale Panowicza w 68 minucie doprowadzili do wyrównania. Końcówka meczu była bardzo emocjonująca. W 95 minucie Wiara Lecha wywalczyła rzut karny, który na zwycięską bramkę zamienił Daniel Mankiewicz.

Najbliższym rywalem Wiary Lecha będzie zamykająca ligową stawkę Pogoń Łobżenica. Działacze beniaminka nie zgodzili się, mimo próśb kibiców na zmianę terminu meczu i odbędzie się on w sobotę o 14. A to oznacza, że grający w IV lidze kibice nie zdążą do Krakowa na mecz z "Pasami", który zaplanowano na 17.30.

Powody do zadowolenia mogą mieć też futsalowcy Wiary Lecha. Na inaugurację sezonu II ligi pokonali oni Zawiszę Bydgoszcz 8:2. Informowaliśmy, że drużynę futsalu zasilił Łukasz Trałka. Były kapitan Kolejorza postanowił wznowić karierę, by pomóc drużynie w awansie. "Trała" dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa. Zdobył dwie bramki, a kibice po pierwszej kolejce zostali liderem.

Na listę strzelców wpisali się także kierownik działu sportu Lecha Poznań Wojciech Tabiszewski, a także Robert Świtoń, Mikołaj Orczykowski, Daniel Lebiedziński, Mateusz Gajewski oraz Łukasz Pieczyński.