Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Te ptaki możesz trzymać w domu. Nie uwierzysz, o jakich mowa!

Dawid Gruntkowski
Dawid Gruntkowski
Niewielkie papugi to zdecydowanie najpopularniejsze ptaki domowe. Ich hodowla nie należy do bardzo trudnych, a przyjemność z rozmowy ze zwierzęciem jest więcej niż wielka. W końcu kto nie lubi, gdy ptak zaczyna mówić ludzkim głosem?
Niewielkie papugi to zdecydowanie najpopularniejsze ptaki domowe. Ich hodowla nie należy do bardzo trudnych, a przyjemność z rozmowy ze zwierzęciem jest więcej niż wielka. W końcu kto nie lubi, gdy ptak zaczyna mówić ludzkim głosem? Łukasz Kaczanowski
Ptaki w domu - jedni uwielbiają, drudzy nie rozumieją fenomenu. Na całym świecie hodowanie latających zwierząt wciąż jest popularne, także w Polsce. Z okazji Europejskiego Dnia Ptaków przedstawiamy listę gatunków, które z powodzeniem można trzymać w domu i doskonale się z nimi bawić.

Hodowla ptaków do polska tradycja

Ptaki to jedne z najciekawszych zwierząt, które jednocześnie bardzo poruszają wyobraźnię. Wszystko za sprawą możliwości latania, która dla wielu ludzi jest nieosiągalnym marzeniem, między innymi z tego powodu hodowla choćby papug stała się popularna przed wieloma laty i nadal ma się dobrze.

Dodatkowo, w polskiej kulturze dbanie o zwierzęta lotne jest głęboko zakorzenione. Każdy z nas choć raz w dzieciństwie wybrał się nad rzekę z rodzicami czy dziadkami, by nakarmić kaczki, gęsi i łabędzie. Jednymi z pierwszych konstrukcji budowanych przez obecnych inżynierów były karmniki, które zimą pozwalały wielu ptakom przeżyć w naszym kraju. Nie można także zapominać o hodowli gołębi, jeszcze kilkanaście lat temu mającej się w Polsce znakomicie.

Z okazji Europejskiego Dnia Ptaków postanowiliśmy przygotować galerię z gatunkami nadającymi się do hodowli domowej. Przede wszystkim należy jednak pamiętać, że posiadanie ptaka we własnym domu czy mieszkaniu jest wyzwaniem.

Więcej informacji w galerii:

Papugi przestały być tylko zwierzętami domowymi

Jeszcze kilkanaście lat temu papugi w Polsce można było zobaczyć w domach wielbicieli gatunku, w ogrodach oraz sklepach zoologicznych. Niedawno jednak sytuacja mocno się zmieniła, między innymi ze względu na zmiany klimatyczne, które na początku tegorocznej wiosny są wyjątkowo widoczne.

W 2018 roku w Nysie po raz pierwszy w historii Polski znaleziono gniazdo aleksandretty obrożnej. Od tej pory w naszym kraju pojawiło się co najmniej kilkadziesiąt papug żyjących na wolności. Zdjęcia niektórych okazów zrobiono także w Warszawie. Nie jest to jednak najlepsza informacja, przede wszystkim papugi musiały poczuć, że Polska staje się dla nich odpowiednim miejscem do życia, co oznacza, że klimat zmienia się bardzo szybko. Jednocześnie obecność tak silnych ptaków może wpłynąć na znaną nam dotąd równowagę w powietrzu. Bać się mogą m.in. Dudki.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Obserwuj nas także na Google News

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze atrakcje Krakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski