Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ten rok ma należeć do dzielnicowych

MW
Andrzej Kurzyński
O Krajowej Mapie Zagrożeń, pozycji dzielnicowych i działaniach profilaktycznych jakie podejmuje policja rozmawiali w środę w Urzędzie Wojewódzkim m. in. Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski, nadinsp. Tomasz Trawiński, Komendant Wojewódzki Policji i kilkudziesięciu policjantów.

Debata ma zapoczątkować cykl spotkań z przedstawicielami wielkopolskich miast, powiatów i gmin.

– Chcemy rozmawiać o współpracy, do której trzeba zachęcać ludzi. Dla nich najważniejsze jest bezpieczeństwo, ale muszą pomagać w jego podwyższaniu – mówił Hoffmann.

Ten rok będzie też należał do dzielnicowych. Policja ma się skupiać na odbudowaniu ich pozycji i roli w budowaniu bezpieczeństwa na podległych im obszarach. Dzielnicowi mają spędzać w rejonie służbowym 90 proc. czasu pracy.

Przy podsumowaniu dotychczasowej działalności Krajowej Mapy zagrożeń okazało się, że najczęściej zgłaszanymi przez mieszkańców wielkopolski niebezpieczeństwami są nadmierna prędkość, złe parkowanie i spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Z prawie 24,5 tys. zgłoszeń potwierdziło się około ośmiu tysięcy, a ponad 15 tys. zostało sprawdzonych, ale niepotwierdzonych przez policjantów. Najaktywniejsi w ostrzeganiu o niebezpieczeństwach byli mieszkańcy powiatu poznańskiego (ponad 6 tys. zgłoszeń), kaliskiego i jarocińskiego.

Oni oszukali wiele osób na grube miliony. Rozpoznajecie kogoś?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski