Tenis: Magda Linette pożegnała się z Wimbledonem po meczu-horrorze z Julią Putincewą

W tym sezonie Magda Linette nie ma szczęścia do dramatycznych końcówek spotkań
W tym sezonie Magda Linette nie ma szczęścia do dramatycznych końcówek spotkań Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Poznanianka Magda Linette niestety już na pierwszej rundzie zakończyła udział w wielkoszlemowym turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie. Zawodniczka AZS Poznań (80. w rankingu WTA) przegrała w trzech setach z reprezentantką Kazachstanu Julią Putincewą (53. WTA) 3:6, 6:3, 8:10. Mecz trwał 2 godziny i 43 minuty.

Było to czwarte spotkanie tych tenisistek. Trzy poprzednie wygrała Linette. Tym razem lepsza okazała się Putincewa. Los Magdy Linette podzieliły już w pierwszej rundzie między innymi dwukrotne triumfatorki wimbledońskiego turnieju Czeszka Petra Kvitova oraz Rosjanka Maria Szarapowa. Do drugiej rundy awansowały natomiast między innymi Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber, liderka rankingu WTA Rumunka Simona Halep oraz broniąca tytułu Hiszpanka Garbine Muguruza.