Tenis: Złoty medal dla tenisistek AZS Poznań

Maciej Łosiak
Od prawej stoją: trener Jacek Zieliński, Wiktoria Rutkowska i Zofia Pawlak
Złoty medal drużynowych mistrzostw Polski w kategorii skrzatek (do lat 12) zdobyły tenisistki AZS-u Poznań.

Turniej finałowy rozgrywany był w Pabianicach. Poznanianki Wiktoria Rutkowska (trener Jacek Zieliński) oraz Zofia Pawlak (trener Robert Gładyszak) w finałowym pojedynku pokonały zawodniczki klubu Promasters Szczecin 2:1.

- Najtrudniejszy był jednak mecz półfinałowy, w którym zmierzyliśmy się z faworyzowaną ekipą Legii Warszawa - mówi Jacek Zieliński, który prowadził akademiczki podczas mistrzostw. - Wygraliśmy wprawdzie 3:0, ale wszystkie spotkania były bardzo zacięte. W grze podwójnej rozstrzygał super tie break, w którym dziewczyny zwyciężyły 10:8.

Na słowa uznania zasługuje także rezultat uzyskany przez Aleksandrę Kostencką. Reprezentantka Parku Tenisowego Olimpia stanęła na podium, zajmując trzecie miejsce w super serii kadetek (zawodniczki do lat 16). Turniej rozgrywany był w Chorzowie. Aleksandra Kostencka trenuje na co dzień pod okiem Jana Marcinkowskiego.